XING’in CEO’su Lars Hinrichs Türkiye’ye geliyor

Web 2.0 alanında yaptığı yatırımlarla internet sektörüne dinamizm getiren girişimcilik dehası Lars Hinrichs...

23.10.2008 - 13:38 | MediaCat

22 yaşındayken ilk şirketini kuran ve çeşitli medya firmalarına verdiği danışmanlık hizmetlerinin ardından beş yıl önce hayata geçirdiği XING firmasının 32 yaşındaki kurucu ve CEO’su Lars Hinrichs 4 Kasım’da Türkiye’ye geliyor!

Web 2.0 alanında yaptığı yatırımlarla internet sektörüne dinamizm getiren girişimcilik dehası Lars Hinrichs, “Sosyal Ağ@İş Dünyası” semineri çerçevesinde Türk İnternet dünyası ile buluşarak 10 yıl boyunca edindiği deneyim ve önerilerini aktarıyor.

Borsaya kote edilen “ilk” Web 2.0 şirketi ve Avrupa’nın en büyük iş ağı olan XING’in yaratıcısı Lars Hinrichs “Sosyal Ağ@İş Dünyası” semineri çerçevesinde Türk internet ve iş dünyasıyla bir araya geliyor. Mart 2008’de Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Genç Global Lider” unvanı verilen Hinrichs etkinlikte deneyim ve önerilerini paylaşıyor.

04 Kasım 2008 Salı günü düzenlenecek olan seminer, sektörün ve blogçuların gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Seminerde özellikle sosyal ağlar ve iş ağları, dünyanın içinde bulunduğu ekonomik darboğazda iş network’lerinin iş bulma ve yeni anlaşmalar yapma yönünden önemi, internet girişimleri, internet yatırımları, Web 2.0 ile sosyal iş ağlarının geleceği ve kullanıcılar uzerindeki etkileri ele alınacak. XING’in başarısının altında yatan faktörlere de değinecek olan Lars Hinrichs ayrıca, “başarılı bir girişimci olabilmek için neler yapılması gerektiğini” kendi tecrübelerinden örnekler vererek katılımcılarla birlikte değerlendirecek.