WWF kısa film yarışması başlıyor

WWF’in 50. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği kısa film yarışması başlıyor.

08.07.2011 - 00:00 | MediaCat

WWF’in 50. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği kısa film yarışması başlıyor.

WWF’in tüm dünyada başlattığı “Yaşam. Doğa. Sen. İlişkiyi Kur” kısa film yarışması, yaratıcı yönetmenlere yaşamın doğa ve insanla olan bağlantısını anlatmak için fırsat sunuyor. Kazanan yönetmenler ödüllerini CMS Vatavaran Film Festivali’nde alacak.

WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak; "Günümüzde insanların doğayı sevmelerinde ve doğa korumanın önemini daha geniş kitlelere ulaştırmada film ve videoların önemi yadsınamaz. Bu yarışma film yapımcılarına doğadan ilham alarak hayal güçlerini kullanmaları ve doğa sayesinde insanlara dokunabilmeleri için çok iyi bir fırsat sunuyor. WWF olarak bu yarışmayla; insanlarla doğa arasındaki ilişkiyi yenilikçi, yaratıcı ve ilgi çekici kısa filmlerle anlatmayı, böylece daha çok insanı etkilemeyi hedefliyoruz. Tüm dünyada doğa korumada 50. yılımızı kutlarken, Türkiye’den de katılacak kısa filmler aracılığıyla daha çok insanın hayatına dokunacağımıza ve doğa koruma çabamıza daha çok kişiyi ortak edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Ekim ayına kadar sürecek olan yarışmaya yalnızca alanında adı duyulmuş isimlerin değil, aynı zamanda yeni yeteneklerin de katılması bekleniyor. Herkese açık olan bu yarışmanın kurallarının başında filmlerin tamamen orijinal olması ve iki dakikayı geçmemesi geliyor. Gerçek görüntüler, animasyon, kurmaca ya da belgesel olmak üzere her tür film yarışmaya katılabilir.

Yarışmada iki ödül verilecek. Kazananlardan biri WWF tarafından seçilirken, diğer kazanan Vimeo’da en çok oyu alan film olacak. Kazananlara kısa film yapmaları için WWF tarafından 10.000 dolarlık bir bütçe sağlanacak. Ayrıca, kazananların ikisi de, Aralık ayında Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde yapılacak olan CMS Vatavaran Film Festivali’ne katılacaklar. En iyi filmlerden bir seçkinin gösterileceği bu prestijli festivalde, kazananlar hem filmlerini sunacak hem de ödüllerini alacaklar.

Yaşam.Doğa.Sen.İlişkiyi Kur yarışması Vimeo’nun ev sahipliğinde, CMS Vatavaran ile işbirliğinde gerçekleştiriliyor. Katılım koşulları hakkında daha fazla bilgi için: www.wwf.org.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.