MediaCat

19 Mart’ta iklim mücadelesi için bir ışık tut

Dünya Saati kampanyasına geri sayım.

19 Mart’ta iklim mücadelesi için bir ışık tut

İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasının Singapurlu reklam ajansı Iris imzalı yeni reklam filmi, “Gelecek bugün başlıyor” sloganıyla yayınlandı.

Bir saat boyunca kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere binalarda ve evlerde ışıkların kapatılarak destek verildiği Dünya Saati kampanyası, bu yıl 19 Mart 2016 Cumartesi akşamı 20:30 ile 21:30 saatleri arasında gerçekleşecek. 2015 yılında Türkiye dahil 172 ülke, 7 binden fazla kent ve 2 milyarı aşkın insanın destek verdiği kampanyaya bu yıl ışıklarını kapatarak destek verecek yapılardan bazıları; Paris Eyfel Kulesi, İsa Heykeli, Empire State Binası ve Times Meydanı, Rusya Kremlin Sarayı, piramitler, St. Peter Bazilikası, Barcelona La Sagrada Familia, Buckingham Sarayı.

Türkiye’de WWF Türkiye öncülüğünde düzenlenen Dünya Saati etkinliğine 2010 yılından beri destek veren Boğaziçi Köprüsü, 2012’den beri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, İzmir Saat Kulesi, Ortaköy Camii gibi yapıların yanı sıra birçok belediye ve kurum da destek verecek. Ayrıca bu yıl destek verecek yapılara Efes Antik Kenti, Selimiye Cami ve Peri Bacaları eklendi.

Dünya Saati akşamında çekilen fotoğraflar #DünyaSaati etiketiyle sosyal medyada paylaşılabilecek. Ayrıca Facebook işbirliğiyle kişiye özel tasarlanan Dünya Saati fotoğrafını hesabınızda kullanarak, etkinliğin duyurulmasına destek olabilirsiniz. Şimdiye kadar 1 milyonu aşkın kişi destek vererek, iklim mücadelesi için harekete geçti.

Kaynak: Ads of the World & Climatechange.org

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.