WPP binlerce çalışanını işten çıkartacak

WPP Grup, son yayınlanan bir rapora göre, özellikle Batı Avrupa ve Kuzey Amerika bölgesinde...

06.01.2009 - 10:25 | MediaCat

WPP Grup, son yayınlanan bir rapora göre, özellikle Batı Avrupa ve Kuzey Amerika bölgesinde birkaç bin çalışanı ile yollarını ayıracak.

WPP Grup Başkanı Sir Martin Sorrell, 2008 yılının Kasım ve Aralık aylarında divizyon başkanları ile bütçeleri ele almıştı.

The Observer gazetesine göre, şirket içinden bir yetkili, personel masraflarının gelirin yüzde 60’ına mal olduğunu bu nedenle WPP’nin kırpma işlemine başlayacağını açıkladı.

Raporda yer alan bir diğer iddiaya göre ise, WPP Grup’un gelişmekte olan ekonomilerde (Güney Amerika, Doğu Avrupa ve Asya) özellikle PR ve Pazar araştırma sektörüne yönelik işe alımda bulunucağı kaydedildi.

Bir başka WPP kaynağının verdiği bilgiye göre ise eleman çıkartmalarına yönelik herhangi bir anons yapılmayacağı, bunun bireysel divizyonlar tarafından sürdürüleceği yönünde.

WPP Grup bünyesinde tüm dünyada çalışan sayısı 100 binin üzerinde.

Yılbaşı öncesinde Omnicom Grup işgücünün yüzde 5’ini yani 3500 pozisyonu kapatırken, Interpuclic personel sayısını yüzde 5 civarında 2200 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

Kaynak: brandrepuclic

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.