Wikipedia’nın kurucusu İstanbul’daydı

Altivi, sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla her yıl düzenlenecek olan “Altivi İle Sınırsız Dünyanın Liderleri” seminerlerinin ilkinde, bilgiye ulaşmadaki sınırları kaldırarak internet dünyasında çığır açan Jimmy Wales’i konuk etti...

18.01.2008 - 17:02 | MediaCat

İnternet üzerinden kapalı zarf usulü ihale sistemi ile alışveriş olanağı sunan Altivi’nin internetin dünyadaki öncülerini Türkiye ile tanıştırmak amacıyla düzenlediği “Altivi İle Sınırsız Dünyanın Liderleri” seminerlerinin ilki, Wikipedia ve Wikia Search’ün kurucusu Jimmy Wales’in katılımıyla gerçekleştirildi. Wales’in Wikipedia, Wikia ve en yeni projesi Wikia Search’ten bahsettiği seminerde, internette içerik, özgürlük ve sorumluluk kavramları da ele alındı.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminerde Jimmy Wales, kurucusu olduğu internet ansiklopedisi Wikipedia, Wikia ve en yeni projesi olan Wikia Search’ten bahsetti. “Altivi İle Sınırsız Dünyanın Liderleri” seminerlerinin ilkine katılmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Jimmy Wales, Wikipedia’da 98 bin Türkçe makale bulunduğunu, bunun memnuniyet verici olduğunu söyledi. Bilgiye sınırsız erişimin önemine de değinen Jimmy Wales, önümüzdeki 5-7 yıl içinde 1 milyar kişinin daha internete erişiminin olacağını belirtti. Ayrıca seminerde internette içerik, özgürlük ve sorumluluk kavramları da ele alındı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Altivi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Germiyanlıgil şunları ifade etti: “Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında, internetin dünyadaki liderlerini, Türk internet sektörü ile buluşturacağız. İlk seminerimizde özgür içeriğin ne kadar güvenilir bir eser yaratabileceğinin dünyadaki en iyi örneği olan Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales’i konuk ettik. Türk blogger’larını Wales ile bir araya getirerek, hep birlikte internette özgürlük, içerik ve sorumluluk kavramlarını tartışmayı ve Türk internet sektörüne katkıda bulunmayı hedefledik.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.