WhatsApp’tan küçük işletmelere özel yeni uygulama

Ücretsiz Android uygulaması WhatsApp Business yakında Türkiye'de.

19.01.2018 - 10:16 | MediaCat

WhatsApp, küçük işletmelerin müşterilerine daha kolay dönüş yapmalarını, kişisel ve işle ilgili mesajlarını ayırabilmelerini sağlamaya odaklanan yeni ve ücretsiz Android uygulaması WhatsApp Business’ı kullanıma sundu. Dünya genelinde kademeli olarak kullanıma sunulacak olan WhatsApp Business, ilerleyen günlerde Türkiye’de de Google Play’deki yerini alacak.

WhatsApp Business’ın öne çıkan özellikleri şöyle:

  • İşletme Profilleri: Müşterilere web sitesi bağlantısı, işletmenin tanıtımı ve e-posta veya mağaza adresi gibi bilgileri sağlıyor.
  • Mesajlaşma Araçları: İşletmeler, akıllı mesajlaşma araçları ile zamandan tasarruf sağlayabiliyor. Bu araçlar arasında sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar, işletmeleri tanıtan mesajlar ve meşguliyet durumunda kullanılabilen mesajlar bulunuyor.
  • Mesajlaşma İstatistikleri: Mesajların okunma miktarı gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabiliyor.
  • Hesap Türü: İşletmeler, işletme hesabı olarak listeleniyor. Bu sayede de insanlar işletme ile mesajlaştıklarından emin olabiliyor. Zaman içerisinde kimi işletmelerin hesapları onaylı hesap olarak da görünecek.
  • Uygulama, masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

WhatsApp Business’ı kullanabilmek için kullanıcıların yeni bir uygulama indirmelerine gerek olmuyor. WhatsApp’i her zamanki gibi kullanmaya devam eden kullanıcılar, aldıkları mesajlar üzerinde kontrol sahibi olmaya da devam edecek. WhatsApp kullanıcıları işletme numaralarını engelleme ya da mesajları spam olarak işaretleme seçeneğine de sahip.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.