MediaCat

WhatsApp’a yeni özellik

WhatsApp yeni özelliğiyle görüntülü mesajlar üzerindeki kullanıcı kontrolünü artırmayı hedefliyor.

WhatsApp’a yeni özellik

WhatsApp, kullanıcılarına birbirleriyle paylaştıkları fotoğraf ve videolar üzerinde daha fazla kontrol gücü tanıma niyetinde. Mesajlaşma uygulaması, iOS ve Android kullanıcılarının birbirlerine Snapchat ve Instagram’dakine benzer biçimde yalnızca bir kez izlenebilecek, kaybolan görüntülü mesajlar gönderebileceği yeni bir özelliği kullanıma sunmayı planlıyor.

Henüz test aşamasında olan özellik, diğer sosyal medya uygulamalarına benzer biçimde mesajların ekran görüntüsünün alınmasına engel olmayacak. Ancak WhatsApp, diğerlerinin aksine bir ekran görüntüsü alındığında göndericileri buna dair bilgilendirmeyi de planlamıyor. Buna gerekçe olarak mesajlardan ekran görüntüsü alınmasını engellemenin kusursuz bir yolunun olmayışını gösteren şirket, bunu iddia eder gibi görünmenin kullanıcılarda yanıltıcı bir güvenlik algısı oluşturabileceğini ifade ediyor.

WhatsApp CEO’su Will Cathcart ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Haziran ayı başlarında özelliği devreye almayı planladıklarını onayladılar. Zuckerberg’ün sinyalini verdiği bir diğer olası özellik ise seçili sohbet pencerelerindeki mesajları kısa sürede imha eden bir özel mesajlaşma modu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.