WARC Effective 100: Dünyanın en etkili iş, ajans ve reklamverenleri

Mindshare Türkiye, dünyanın en etkili medya ajansları arasında yer aldı.

04.03.2019 - 17:57 | Sencer Uçar

Reklamveren ve ajanslar için uluslararası bir referans kaynağı olan WARC tarafından bu yıl altıncısı hazırlanan WARC Effective 100’ın (eski adıyla WARC 100) sonuçları paylaşıldı.

Kampanyaların yanı sıra farklı uzmanlık alanlarından ajans ve reklamverenlerin de değerlendirildiği WARC Effective 100 listelerinde bu yıl dünyanın en etkili kampanyası, The Womb Mumbai’nin Carvaan için hazırladığı “Let’s make viral products instead!” oldu. McCann Yeni Delhi’nin En Etkili Yaratıcı Ajanslar listesinde ilk sırada yer aldığı WARC Effective 100’da En Etkili Medya Ajansları listesinde MediaCom Londra, En Etkili Dijital/Uzmanlık Ajansları arasında Tribeca Antartyca ilk sıraya oturdu.

WARC Effective 100’a göre, en etkili ajans network’ü McCann Worldgroup olurken, en etkili holding WPP, en etkili marka Coca-Cola, en etkili reklamveren ise Unilever oldu.

Mindshare Türkiye, 61, 7 puanla En Etkili Medya Ajansları arasında üçüncü sırada yer aldı. Türkiye ise 265,4 puanla En Etkili 10 Ülke arasına son sıradan girdi.

Dünyanın en etkili 10 kampanyası

En etkili 10 yaratıcı ajans

En etkili 10 medya ajansı

En etkili 10 dijital/uzmanlık ajansı

En etkili 10 ajans network’ü

En etkili 10 holding

En etkili 10 marka

En etkili 10 reklamveren

En etkili 10 ülke

Raporun özetine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Warc.com