Wall’den TOFD’ye destek

Wall Şehir Dizaynı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin Boyunluk Projesi'ne 20 adet raket kullanımı ile destek oldu...

16.03.2009 - 17:09 | MediaCat

Wall Şehir Dizaynı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Boyunluk Projesi’ne 20 adet raket kullanımı ile destek oldu.

Özürlülerin sosyal yaşama tam ve etkin katılımı amacıyla birçok proje gerçekleştiren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) birincil hedeflerinden biri de yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkların önlenmesi ve toplumun bu alanda bilgilenmesini sağlamaktır.

Buradan hareketle TOFD, omurilik felcini asgariye indirgemek amacıyla kaza sonrası omurga hasarlarını önleyici boyunluk üretmektedir. Kaza riski bulunan her yerde; araçlarda, iş yerlerinde, inşaat şantiyelerinde, havuzlarda, vb. yerlerde bulundurulacak bir boyunluk, ihtiyaç anında kullanılarak bir kişiyi hayatını tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak sürdürmekten ve hatta ölümden kurtarabilmektedir.

En önemlisi, boyunluk üretimi daha önce kaza sonucu felç olan omurilik felçlisi üyeler tarafından yapılmaktadır ve böylece bu kişilerin mesleki, ekonomik ve sosyal rehabilitasyonu sağlanmaktadır.

Wall Şehir Dizaynı, bu önemli projenin topluma duyurulması için TOFD’ye desteğini esirgemedi. Sosyal sorumluluk anlayışının bir göstergesi olarak 20 adet raket ürününü gönüllü olarak derneğin kullanımına sundu.

Her alanda “Şehirler için. İnsanlar için.” mottosuyla hareket eden şirkette sosyal sorumluluk kurum kimliğinin önemli bir parçasıdır. Bu anlamda Wall, toplumu bilinçlendirmek adına yapılan bu tür projelere hassasiyetle destek vermekte ve sağlanılan katkıdan büyük mutluluk duymaktadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.