Japon markadan tartışmalı bir reklam filmi

Hayvanseverler hiç memnun değil.

01.06.2017 - 14:54 | Sencer Uçar

Japon markadan tartışmalı bir reklam filmi

Japon iç giyim markası Wacoal, Tayvan pazarı için biraz garip bir reklam filmi yayınlamıştı. Söz konusu reklam filminde, farklı göğüs bedeni ağırlıklarının anlatılması amacı ile erkek modellerin üzerine sutyen benzeri şeffaf kaplar yerleştirilmiş, kapların içerisine de çeşitli hayvanlar konulmuştu. Kuş, tavuk ve tavşan gibi hayvanların yer aldığı filmde erkek modellere ayrıca koşu, ip atlama ve tenis gibi egzersizler de yaptırılmış, hareketlerin yapıldığı sırada da hayvanların üstü açık kaplarda yavaş çekimdeki zıplamalarına yer verilmişti.

Videonun, Taiwan Wacoal Fans adlı Facebook sayfasında yayınlanması ile birlikte insanlardan çeşitli tepkiler gelmişti. Kimisi reklam filmini yaratıcılığından ötürü kutlarken, kimisi de hayvanlara kötü davranıldığı gerekçesiyle markayı olumsuz yönde eleştirmişti.

Her ne kadar marka tarafından hayvanlara saygı ve sevgi beslediklerine dair açıklamalar gelse de hayvanseverlerin duyarlılığı üstün geldi ve reklam filmi hem Facebook sayfasından hem de markanın diğer resmi kanallarından kaldırıldı.

Ancak yine de bazı kanallar aracılığı ile reklam filmine ulaşmak mümkün:

Kaynak: DesignTAXI

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.