MediaCat

VW’nun şampiyona reklamında YouTube ünlüleri

Volkswagen, meşhur Super Bowl reklamlarında bu yılki açılışı YouTube meşhurlarıyla yapıyor.

VW’nun şampiyona reklamında YouTube ünlüleri

Geçen yıl Volkswagen’ın hummalı bir çalışmaya girişip, Super Bowl Şampiyonası’na yönelik hazırladığı kampanya için kullanıcıları sosyal medyaya çekmesinin ardından markaların Super Bowl reklamları ve kampanya çalışmaları saplantısı doruğa çıktı.

“İyi bir teaser internet ortamında yaygınlaşır,” diyor Vanderbilt Üniversitesi Pazarlama Profesörü Steven Posavac, USA Today’e yaptığı açıklamada. Nitekim, teaser’lar bunun için: büyük oyun öncesi viral dolaşım sağlamak.

Volkswagen’ın geçen yılki viral başarısı bu yıl Toyota, Taco Bell, Mercedes-Benz, Coke, Cars.com, Kraft Foods, Gildan USA, Procter & Gamble gibi markaların benzer yollara başvurmasına önayak oldu; ancak sektörün en merakla beklediği çalışma yine Volkswagen’a aitti ki marka kampanyaya hazırlık niteliğindeki çalışmasını dün internette yayınladı.

Filmde, önce ‘YouTube ünlüleri’nin onları ‘ünlü’ yapan videolarından bir derleme izliyoruz. Ardından bu isimlerin bir araya gelerek reggae sanatçısı Jimmy Cliff’in seslendirdiği “C’mon, Get Happy” soundtrack’ine eşlik ettiklerini görüyoruz.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NfCm9P8naDQ[/youtube]

 

Itır Yıldız

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.