Voltswagen isim değişikliği 1 Nisan şakasından ibaret

Volkswagen'in "şakası" tepkilere neden oldu.

31.03.2021 - 14:45 | Sencer Uçar

Voltswagen isim değişikliği 1 Nisan şakasından ibaret

Volkswagen, elektrikli otomobil atılımına paralel şekilde ABD operasyonlarını Voltswagen adıyla yürüteceğini “yanlışlıkla” duyurmuş, kafa karıştıran hadisenin 1 Nisan şakası olabileceği yönündeki şüphelere rağmen isim değişikliği doğrulanmıştı. Ne var ki Voltswagen hadisesinin 1 Nisan şakasından ibaret olduğu açıklandı.

Ad Age’in ulaştığı bir şirket yetkilisi Volkswagen ABD’nin isminin Voltswagen olarak değişmeyeceğini, olayın 1 Nisan şakasından ibaret olduğunu, ID.4 SUV lansmanı kapsamında gerçekleştirildiğini ve detayların ilerleyen günlerde paylaşılacağını söyledi.

Volkswagen’in 1 Nisan şakası medyada bir hayli ilgi görmesine rağmen, başta otomobil habercileri olmak üzere tepkiyle karşılandı. İsim değişikliğinin gerçek olduğunu okurlarıyla paylaşanlar tepkilerini sosyal medyada dile getirdi. Örneğin USA Today Muhabiri Nathan Bomey halihazırdaki yanlış haber sorununu hatırlatarak, olayın şaka değil aldatmaca olduğunu, markanın Reuters, CNBC ve AP de dahil olmak üzere herkese yalan söylediğini ifade etti.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.