MediaCat

Volkan Öge hakkında bilmediğiniz 6 şey

Uyurgezerlik, inşaat mühendisliği hikâyesi ve insanlarla yürüme sorunsalı…

Volkan Öge hakkında bilmediğiniz 6 şey

6 bilinmeyeniyle bizi şaşırtan isimlerde sıra Batesmotelpro Kurucu Ortağı Volkan Öge’de.

Serinin önceki isimlerine göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram, Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev, Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkanı ve ECD’si Arda Erdik, Punch Kurucu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Rafineri Kreatif Direktörü Setenay Özcan Yıldırım, Ogilvy&Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy, C-Section Kreatif Direktörü Kıvanç Talu, MullenLowe İstanbul ECD’si Emrah Akay, Medina Turgul DDB Yönetici Kreatif Direktörü Gökhan Erol, Conept ECD’si Kerem Özkut, Puck Global Kreatif Direktörü Haluk Erkmen, SesliHarfler linked by Isobar CEO’su Özgür Karaçak, Movida Plus MAP Ajans Başkanı Oğuzhan Akay ve Tribal Worldwide İstanbul Kreatif Grup Başkanı Güldeniz Şeşen‘in bilinmeyenlerine alalım.

1. İnşaat mühendisiyim.

Hatta yüksek mühendisiyim. Okulu öylesine bitirip sonra karar değiştirmiş de değilim. Altı seneye yakın inşaatlarda çalıştım. Asfalt kaplama, yol inşaatı, kışla mücadele, kanalizasyon ve altyapı inşaatları, çelik konstrüksiyon villalar yaptım. İdealist genç bir mühendistim ama mesleğin zorluğu ve dönemin ekonomik krizleri yüzünden daralıp bıraktım. 27 yaşımda gönlüm kadar temiz bir sayfa açıp yazar oldum.

Bu da inşaat mühendisliği kariyerimin yegane kanıtı. Ortama biraz olsun renk katsın diye çöp kutusuna kadrajda verilen ehemmiyete dikkat çekerim. Öylesine renksiz ortamlardı.

Volkan Öge hakkında bilmediğiniz 6 şey

2. ÖSS’de en çok yanlışı Türkçeden yapmıştım.

Bir paragraf verip, “Burada ne demek isteniyor?” falan diye sorulduğunda yüzde yüz emin olamadığım için Türkçe bölümünde ciddi zaman harcayıp hata yapıyordum. “Yani belki de başka bir şey demek istedi ama kinayeli söyledi?” gibi düşünce sarmallarında kendimi kaybediyordum.

3. Yanımda insanların yürümesinden çok rahatsız olurum.

Sokakta yürürken yanımdaki insanlarla aynı hızda gitmeye başladıysam, durup herkesin uzaklaşmasını beklerim. Aksi taktirde gerçekten sinir basıyor.

4. Lise bitene kadar uyurgezerdim.

Gece koridorda yürümeler, gözleri birine dikip bağırmalar, bilinmeyen bir dilde konuşmalar, asansöre işemeye çalışmalar falan… Geçti ama sonra.

5. Çok iyi Excel kullanırım.

Formüller, hesaplamalar, pivot tablolar o biçim. Çok sağlam bir şefim vardı. Kafama vura vura öğretmişti. Excel’de her şeyi hesaplayabileceğimi düşünüyorum.

6. Bir işi yapmak için üç günüm varsa, iki gün oturur o işi bir günde yapmanın yollarını ararım.

Uzun vadede pratiklik kazandırıyor olsa da, aslında tembellikten. İşe başlama konusunda hep sıkıntı çekmişimdir. Hızlıca halletmek en güzeli.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.