Vodafone Türkiye’ye yeni CEO

İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone'un Türkiye'deki yeni CEO'su belli oldu...

11.11.2008 - 10:56 | MediaCat

İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone’un Türkiye’deki yeni CEO’su belli oldu. Vodafone’un yeni CEO’su Danone Türkiye’nin Genel Müdürü olan Serpil Timuray.

Timuray,Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Amerika’da North Carolina Asheville High School ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Procter&Gamble pazarlama departmanında deterjandan kozmetiğe,saç bakımından kağıda her kategoride çeşitli pozisyonlarda görev aldı.1999 yılında DanoneSA bünyesine Pazarlama Direktörü olarak katıldı.Daha sonra Satış ve Pazarlama Direktörlüğünü birlikte yürüttü.Haziran 2002’de ise DanoneSA Süt Ürünleri Genel Müdürü oldu.Timuray,aynı zamanda Türkiye Süt,Et,Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği(SETBİR)Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.

Böylelikle GSM sektöründe ilk kez bir kadın yönetici Genel Müdür oluyor.

Timuray ile Vodafone’un bundan bir ay kadar önce karşılıklı olarak görüşmeler sonucunda uzlaşmaya vardı.Ancak Timuray’ın Danone tarafındaki işlerini toparlayana kadar resmi açıklamanın yapılmayacağı ifade edildi.

Timuray, özellikle Danone’nin geçtiğimiz iki yıl içinde e-mail zincirleri aracılığıyla başlatılan karalama kampanyalarında gösterdiği başarılı iletişim çalışmasıyla tanınıyor.

Timuray’ın daha önce görüşülen birçok adayın arasından en doğru isim olarak görüldüğü ifade ediliyor.

Böylece rekabetin iyiden iyiye kızıştığı GSM sektöründe rekabete kadın eli değmiş olacak.

Kaynak:www.gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.