MediaCat

Vodafone Park’ta tarihî bir yolculuk

CMO Society ve Creative Society üyeleri Dolmabahçe’de buluştu.

Vodafone Park’ta tarihî bir yolculuk

Türkiye’nin en başarılı yaratıcı zihinlerini bir araya getiren Creative Society ve lider marka yöneticilerini tek çatı altında toplayan CMO Society’nin bu ayki etkinliği Vodafone Park’ta gerçekleşti. Kapalı ve özel topluluk CMO Society ve Creative Society üyeleri düzenlenen etkinlik kapsamında Beşiktaş JK CMO’su Umut Kutlu liderliğinde proje fikri 1930’larda filizlenen bugünkü Vodafone Park’ı ziyaret ettiler. Rehber eşliğinde düzenlenen etkinlikte dünya tarihinin çok önemli anlarına şahitlik etmiş Dolmabahçe’nin, stat olmadan evvel has ahırların bulunduğu bölgenin ve İstanbul Boğazı’nın eski günlerini anan katılımcılar minik bir tarihi tura çıktılar.

1930’larda ilk tohumları atılan proje, Dolmabahçe Sarayı’nın has ahırlarının bulunduğu yerde Türk ve İtalyan mimarların işbirliğinde 1939 yılında başlatılmış ancak İkinci Dünya Savaşı’nın doğurduğu olumsuz koşullar nedeniyle durdurulmak zorunda kalmış. 1943’te yeniden başlanan inşaat dört yıl sonra Türkiye’ye o zamandaki ismiyle Beşiktaş İnönü Stadı’nı armağan etmiş. 27 Kasım 1947’de açılan stadın ilk golünüyse Beşiktaş’ın efsanevi ismi Süleyman Seba atmış. 2012-2013 sezonunun bitişiyle yenilenmeye giren ve 10 Nisan 2016’da Vodafone Park olarak Beşiktaşlılarla buluşan stat, bugün tam 41 bin 903 kişilik kapasitesiyle Beşiktaş sevdalılarına yuva olmaya devam ediyor.

İstanbul tarihinin bekçisi: Vodafone Park

Vodafone Park'ta tarihî bir yolculuk
Beşiktaş JK CMO’su Umut Kutlu

Bugün Beşiktaş olarak üyeleri Vodafone Park’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Vodafone Park’ın bulunduğu alan olan Dolmabahçe Beşiktaş’ın göbeğinde 3 bin yıllık bir geçmişi olan; Bizans, Osmanlı gibi dünya tarihinin önemli imparatorluklarına ev sahipliği yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’ne miras olarak kalmış en önemli alanlardan biri.

Burası Bizans’tan bu yana şehrin eğlence ve sosyalleşme alanı olarak, büyük toplumsal buluşmaların ana noktası olarak konumlanmış. Vodafone Park’ın şu anda bir stadyum olarak her iki haftada bir 40 bin kişiyi aynı çatı altında toplaması; kurumsal etkinliklerin, konserlerin düzenlenmesi o mirasın devamı niteliğinde ve bizim için de büyük bir önem taşıyor. Biz de Beşiktaş Kulübü olarak bu mirasa sahip çıkmaya çalışıyoruz. Vodafone Park, yepyeni mimarisi, içerisindeki yeni nesil teknolojisi ve tabii ki Beşiktaş’ın dokusu ve bizim için olağanüstü olan taraftarımızla kentin tüm bu tarihini koruyan bir bekçi görevi görüyor. Biz de bugün tüm üyelerle bu tarihi paylaştık, tüm üyelere çok teşekkür ediyoruz.

Görsellerin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonlarına ulaşabilirsiniz.

Vodafone Park'ta tarihî bir yolculuk

Vodafone Park'ta tarihî bir yolculuk

Vodafone Park'ta tarihî bir yolculuk

Vodafone Park'ta tarihî bir yolculuk

Vodafone Park'ta tarihî bir yolculuk

Vodafone Park'ta tarihî bir yolculuk

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.