MediaCat

Vodafone GSM pazarını hareketlendirdi

Vodafone’un Telsim’i satın alarak Türkiye pazarına

Vodafone GSM pazarını hareketlendirdi

Vodafone’un Telsim’i satın alarak Türkiye pazarına girmesiyle birlikte GSM pazarı rekabet şiddetlendi. Reklam stratejileri değişti. Bir çok yeni kampanya başlatıldı.

Vodafone’un Türkiye GSM pazarında yer almasıyla beraber GSM pazarının büyük bölümüne hükmeden ve yıllardır sektörün liderliğini üstlenen Turkcell ile arkasında Oger Telecom, Telecom Italia ve İş Bankası işbirliğinin desteğini taşıyan Avea arasında günden güne artan bir rekabet başladı.

Rekabet ortamında yapılan kampanyalar o kadar çoğaldı ki artık tüketici de hangi kampanyadan yararlanacağını şaşırdı. Bu rekabetin en önemli örneklerinden biri de operatörünü değiştirmek ancak numarasını değiştirmek istemeyenler için numara taşınabilirliğinin gündeme gelmesi.

GSM markaları sadece kampanya yapmakla kalmıyorlar, günümüzde hedef kitleyle en iyi iletişimi sağlayan tv reklamlarına da ağırlık veriyorlar.
MTM’nin yaptığı araştırmaya göre, tv reklamlarında her ayın en çok reklam veren markası değişiklik gösterdi. Ocak ayında Avea en sık izlediğimiz marka olurken, Şubat ayında Turkcell, Mart ayındaysa Vodafone en sık izlenen marka oldular.

Yine MTM’nin yaptığı araştırmaya göre, gazete, dergi ve internet sitelerinde en çok bahsi geçen marka her üç ay için de Turkcell oldu. Turkcell’i ikinci sırada Vodafone izledi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.