Vodafone Grubu’ndan, WFP’ye katılacak dört kişiden biri Türkiye operasyondan

Birleşmiş Milletler bünyesindeki WFP (World Food Program – Dünya Gıda Programı) açlıkla mücadele eden dünyanın...

12.06.2009 - 10:44 | MediaCat

Birleşmiş Milletler bünyesindeki WFP (World Food Program – Dünya Gıda Programı) açlıkla mücadele eden dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri konumunda bulunuyor. Dünya Gıda Programı, dünya genelinde savaşlar, doğal afetler gibi olağanüstü koşullar dolayısıyla açlıkla karşı karşıya kalan insanlara gıda malzemesi ulaştırıyor. Dünya Gıda Programı ile 2009 yılında 80 ülkede 100 milyon kişiye gıda yardımı sağlanması hedefleniyor.

Vodafone, Dünya Gıda Programı’na destek ve katkı sağlamak üzere 2009 Ocak ayından itibaren WFP’nin Global Acil İletişim Ortağı görevini üstlenmişti. Bu doğrultuda Vodafone çalışanlarının ICT (Information Communication Technology-Bilgi İletişim Teknolojisi) alanındaki zengin birikiminin WFP ile paylaşılması amaçlanıyor. Vodafone, bu programa katkılarıyla Dünya Gıda Programı’nın Global İnsani Yardım Ortağı Ödülü’ne layık görüldü.

Bu programa gönüllü olarak katılmak üzere 72.000 global çalışanına bir çağrı daveti yapan Vodafone, programın oluşturulmasında bir yıl boyunca çalışacak dört çalışanını belirledi. Bu dört çalışandan biri de Vodafone Türkiye’den Ayten Gülen oldu ve yapılan seçim sonucunda Dünya Gıda Programı’nda görev almaya hak kazandı. Ayten Gülen, bir Vodafone çalışanı olarak bir yıl boyunca Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Gıda Programı’nda IT uzmanı olarak görev yapacak. IT alanında ileri derecede bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiren bu görev için dünya genelinde Vodafone’un faaliyet gösterdiği ülkelerdeki çalışanlarından çok sayıda başvuru yapılmıştı. Vodafone ailesine Şubat 2007’de katılan Ayten Gülen, halen Vodafone Türkiye Teknoloji Talep Yönetimi Bölümü’nde İş Analisti olarak çalışıyor.

Zorlu seçim süreci sonunda, tüm dünyadan sadece dört Vodafone çalışanının katılmaya hak kazandığı bu programa seçilerek Vodafone Türkiye adına büyük bir başarıya imza atan Ayten Gülen görevine, 15 Haziran’da WFP’nin Roma’da bulunan genel merkezinde yapılacak bilgilendirme toplantısı ile başlayacak. Teknik alandaki uzmanlığıyla WFP’nin açlıkla mücadele çalışmalarına katkı sağlayacak olan Ayten Gülen, 11 ay boyunca, WFP’nin Roma’daki genel merkezinde görev yapacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.