MediaCat

Vodafone büyüme rekoru kırdı

Vodafone Türkiye 3. çeyrek servis gelirlerinde yüzde 31.7 artış ile büyüme rekoru kırdı.

Vodafone büyüme rekoru kırdı

Vodafone Türkiye 3. çeyrek servis gelirlerinde yüzde 31.7 artış ile büyüme rekoru kırdı.

Vodafone Türkiye, servis gelirleri büyümesinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31.7’lik artış kaydederek, yeni bir rekora imza attı. Böylece, Vodafone Group Avrupa Bölgesi içerisinde en hızlı büyüyen operatör oldu. Müşteri memnuniyeti, yenilikçilik ve kaliteye odaklı programı sayesinde, toplam abone sayısını geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon artırarak 16.7 milyona çıkarttı; faturalı abone bazını yüzde 82 artırdı.

Vodafone, 2010-11 mali yılı 3. çeyrek dönemi olan Ekim-Aralık 2010 sonuçlarını açıkladı. Servis gelirlerini önceki üç çeyrekte geçen yılın aynı dönemine oranla sırasıyla %31.3, %23.7 ve %29.5 artırmış olan Vodafone Türkiye, bu çeyrekte yüzde 31.7’lik rekor artış gerçekleştirdi.

Vodafone Türkiye, 2009-10 mali yılından itibaren devreye aldığı stratejik programında müşteri memnuniyetine odaklanarak, numara taşımadaki lider konumunu sürdürürken, abone sayısını geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon artırarak 16.7 milyona yükseltti. Faturalı abone sayısını, geçen yılın aynı dönemine göre 1.8 milyon kazanımla 4.1 milyona arttırdı.

Abone bazında “aktif abone” sayısını artırmaya odaklanan Vodafone Türkiye, müşterisine kaliteli hizmeti doğru değer dengesi ile sunmayı hedefleyen tarife yapısı ile, ses trafiğinde ve abone başına gelirde (ARPU) önemli artış kaydetti. Şirketin, ses trafiği geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artarak 12.8 milyar dakikaya ulaşırken, faturalı ve faturasız aboneler için ortalama (blended-birleşik) ARPU, yüzde 24 artışla 17.8 TL seviyesine yükseldi.

Vodafone Türkiye’nin sergilediği yüksek büyüme grafiğinde, faturalı abone kazanımı, kurumsal müşteri kazanımı ve veri gelirleri önemli rol oynadı. Şirketin, geçen yılın aynı dönemine oranla son çeyrekteki faturalı abone sayısı yüzde 82 oranında artış gösterirken, kurumsal müşteri segmentindeki servis gelirlerindeki büyüme yüzde 49, veri gelirindeki artış ise yüzde 155 olarak gerçekleşti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.