Visa’nın sanal yarışmasında Şekerbank galip

'Visa Debit Challenge’da, Şekerbank çalışanlarının oluşturduğu Minerva ekibi...

27.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Visa Europe’un, Türkiye pazarı için gerçekleştirdiği ve ‘Visa Electron banka kartı programı’nı geliştirmeyi hedeflediği internet tabanlı iş simülasyon yarışması ‘Visa Debit Challenge’da, Şekerbank çalışanlarının oluşturduğu Minerva ekibi, 23 Eylül 2010’da gerçekleşen final mücadelesinde Fortis Bank ve Ziraat Bankası takımlarını geride bırakarak birinci oldu. Şekerbank Minerva ekibi, 50 takım arasından finale kalmıştı.

İstanbul Swissotel’de gerçekleştirilen ve 5 tur süren final maratonunda, ilk dört turda birinci olan Şekerbank Minerva ekibi, son turu da ilk sırada bitirerek yarışmayı galip tamamladı. Yarışmada Fortis Bank ikinci, Ziraat Bankası ise üçüncü oldu.

En yüksek karı elde eden Şekerbank ekibi birinci oldu…
Yarışmaya, Türkiye’deki Visa Europe üyesi bankalardan 50 takım, dörder kişilik gruplar halinde katıldı ve 5 tur üzerinden yarıştı. 28 Nisan 2010’da başlayan sanal ortamda düzenlenen yarışmada, her tur 1 yılı gösterdi.5 tur süren bu zorlu rekabette, banka kartları pazar payı, gelir-gider durumu ve net karlılık durumu ölçüldü ve en yüksek karlılığa ulaşan takımlar arasında, her yıl (tur) için bir sıralama yapıldı. Finalde de daha önce yapılan seçmelerdeki gibi 5 yıllık bir simülasyon çerçevesinde en yüksek kara ulaşan Şekerbank Minerva ekibi birinci oldu.

Çalışanların stratejik karar alma deneyimlerini geliştiriyor
Visa Debit Challenge yarışması, banka çalışanlarının, banka kartı programı dinamiklerini öğrenmeleri, bu alanda stratejik karar alma ve uygulama süreçlerinde gerekli aşamaları, deneyimlerini geliştirmek amacıyla yapılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.