Visa global yaratıcı ajansını belirledi

2005 yılından beri Visa'nın yaratıcı çalışmalarını yürüten, Omnicom Group'a ait...

16.09.2008 - 10:34 | MediaCat

2005 yılından beri Visa’nın yaratıcı çalışmalarını yürüten, Omnicom Group’a ait TBWA/Chiat/Day Visa’nın 600 milyon dolarlık global yaratıcı hesabını kazandı.

Adage.com’da yer alan ve Rupal Parekh tarafından kaleme alınan yazıya göre;

ts kartları diğerlerine kıyasla çok daha yaygın olsada, Visa’nın başı kimlik bilgisi hırsızları ile belada.

Her ne kadar yüzde 60’lık piyasa payına ve 600 milyon dolarlık bir global reklam bütçesine sahip olsada, Visa yıllardır piyasaya tutarsız mesajlar vermiş. Rakipleri ise niş birer ürün olarak ortaya çıkmışlar. Statününü simegesi American Express, aileyi bir araya getiren MasterCard…

Buna karşılık Visa harcıalem bir görünümündeyken, global yeniden yapılanması ve yeni pazarlama takdikleriyle farklı global pazarlama mesajından faydalanarak bu durumundan çıkartılacak.

Ajans konsolidasyonun 1 Ocak 2009 itibariyle aktif olmasının ardından dijital, direkt pazarlama ve promosyon alanlarında Visa’ya hizmet verecek.

Geçen ay Visa, TBWA, tarafından yapılan bir reklam kampanyasını (olimpiyatlarda 11 altın madalya sahibi olan Michael Phelps’in başarısını hafızalarda canlandıran) yayınlamıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.