Vestel’e dünyaca ünlü tasarım yarışmasından ödül

Vestel, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden "Good Design Award"da Slim and Thin LCD TV modeli ile...

19.01.2009 - 14:26 | MediaCat

Vestel, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden “Good Design Award”da Slim and Thin LCD TV modeli ile 2008 yılı ödülünü kazandı. Vestel Endüstriyel Tasarım Bölümü Müdürü Burak Emre Altınordu, Vestel ürünlerinin teknolojik üstünlüğün yanı sıra yenilikçi tasarımlarla da beğeni görmeye devam edeceğini ifade etti.

Vestel, ABD’de bulunan Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nin verdiği dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Good Design Award’da Slim and Thin LCD TV modeli ile 2008 yılı ödülüne layık görüldü. Vestel Endüstriyel Tasarım Bölümü Müdürü Burak Emre Altınordu, tasarım unsurunu ürünlerin katma değeri olarak gördüklerini belirterek “Vestel olarak ürünlerimizin işlevsel özellikleri ve teknolojik üstünlüğünün yanı sıra tasarım açısından da sektöre yenilikler katmasına özen gösteriyoruz. Tasarım konusunu farklılaşma adına önemli bir kavram olarak ele alıyor ve bu alandaki iddiamızı kazandığımız prestijli ödüllerle tescilliyoruz” dedi.

Vestel’in, sahibi olduğu Finlandiyalı Finlux markası için ürettiği Slim and Thin LCD TV, yandan bakıldığında piyasadaki LCD TV’lere göre oldukça ince bir görünüme sahip. Slim and Thin LCD TV’nin tasarımı, Vestel Endüstriyel Tasarım Bölümü’nün çözüm ve yaklaşımlarının ulaştığı niteliği gözler önüne seriyor.

Endüstriyel tasarım alanında dünyanın en önemli birliklerinden Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi’ne Türkiye’den kabul edilen ilk ve tek kurumsal üye olan Vestel, beyaz LCD modeli ile 2006 yılında Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tasarım ödülünü kazanmıştı. Vestel 2008 yılında ise iki LCD TV, bir dizüstü bilgisayar, bir klima ve bir çamaşır makinesi olmak üzere tam beş ürünü ile Design Turkey Endüstriyel Tasarım yarışmasında İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.