“Vestel Rekor Ödülü” projesiyle Türk atletizmi geleceğe güvenle koşuyor

Türk atletlerini gerçek kapasiteleriyle yarışmaya teşvik ederek performanslarını artırmayı amaçlayan...

03.06.2008 - 15:22 | MediaCat

Türk atletlerini gerçek kapasiteleriyle yarışmaya teşvik ederek performanslarını artırmayı amaçlayan ve bu kapsamda verdiği “Vestel Rekor Ödülü” ile kendi alanlarında rekor kıran atletlerin başarısını kutlayan Vestel, İzmir’de gerçekleştirilen Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda rekor kıran erkekler takımını ödüllendiriyor.

“Vestel Türk Atletizminin Yanında” projesi ile 2003 yılından bu yana Türk atletizmine destek olan Vestel, başlattığı “Rekor Ödülü” uygulaması ile kendi dallarında Türkiye rekoru kıran atletleri ödüllendiriyor. Atletlerin motivasyonlarını artırmayı ve Türkiye’de atletizm sporuna rekabetçi bir soluk getirmeyi amaçlayan Vestel, haftasonu İzmir’de düzenlenen “Ferdi Türkiye Şampiyonası”nda rekor kıran erkekler takımını ödüllendirerek, projesini hayata geçirdi.

Cumartesi günü koşulan erkekler 4×100 metre bayrak yarışında, İsmail Aslan, Sezayi Özkaya, Oytun Gören ve Burak Kocabeyoğlu’dan oluşan bayrak takımı, pist sezonunun başından itibaren hedeflediği rekora İzmir’de ulaştı. Yarışı 40.27 ile tamamlayan dörtlü, Oğuz Şanal, Reşat Oğuz, Aydın Çetin ve Erol Mutlusoy’un 2000 yılında kırdıkları 40.48’lik Türkiye rekorunu tarihe gömdü.

Vestel’in ödül sistemine göre, atletlerin her biri 2 bin YTL; İsmail Aslan, Sezayi Özkaya ve Oytun Gören’in antrenörleri Metin Durmuşoğlu 1.200 YTL; Burak Kocabeyoğlu’nun antrenörü Fethi Bildirici ise 400 YTL’lik ödüle hak kazandı.

Vestel Rekor Ödülü projesiyle, büyükler kategorisinde bireysel yarışlarda Türkiye rekorunu yenileyen atletlere 5 bin, bayrak takımlarına 8 bin, bireysel branşlarda rekor kıran atletlerin antrenörlerine bin, bayrak takımlarının antrenörlerine ise toplam 1.600 YTL ödül veriliyor. Ödüller sadece büyükler kategorisinde ve olimpik branşlarda veriliyor. 2008’de başlatılan Vestel Rekor Ödülü uygulaması ile atletlerin ulusal ve uluslararası yarışmalarda gerçek kapasiteleriyle yarışmaya teşvik edilmesi ve Türkiye rekorunu yenileyen atletlerin başarılı performanslarının ödüllendirilmesi amaçlanıyor.

Vestel’in atletizm alanındaki çalışmaları www.vestelatletizm.com adresinden güncel olarak takip edilebilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.