MediaCat

Vestel kreatif ajans arayışında

Ajans arayışında olan Vestel’in kısa listesinde beş ajans var.

Vestel kreatif ajans arayışında

Uzun süredir Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’yle çalışan Vestel, kreatif ajans konkurunda.

Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tunç Berkman‘dan aldığımız bilgilere göre konkur altı hafta önce başladı ve üç aşamalı olarak kurgulandı.

Alametifarika, Alice BBDO, Concept, Draftfcb, Grey İstanbul, Happy People Project, Medina Turgul DDB ve Publicis Yorum‘un davet edildiği ilk aşamada, ajanslardan Vestel’i nasıl gördükleri ve kendilerini anlatmaları istendi.

Draftfcb ve Grey İstanbul’un geçemediği ikinci aşamada kalan altı ajansın strateji sunumları izlendi. Bu aşamada da Alice BBDO ve Happy People Project konkura veda etti.

Vestel’in halihazırdaki ajansı Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi‘nin dahil olduğu son aşamada Alametifarika, Concept, Medina Turgul DDB ve Publicis Yorum, 12-13 Şubat tarihlerinde son sunumlarını yapacak.

Şubat ayı sonunda konkurun sonucunu açıklayacaklarını belirten Berkman, konkur için özel bir sebep olmadığını: kendilerini yenilemek, bu alanda yeni nelerin yapılabileceğini görmek adına konkura çıktıklarını ifade etti.

Berkman ayrıca Güzel Sanatlar/Saatchi& Saatchi’nin yarattığı ikonik Vestron karakterleri için bir karar alınmadığını, yola Vestronlarla da devam edebileceklerini ya da yepyeni bir fikirle iletişim faaliyetlerini sürdürebileceklerini kaydetti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.