Vespa LX 150’yi “Hot Vespa” tasarımı aldı

Reklamcıların favori yarışması “Art Vespa”nın ikinci senesinin galibi “Hot Vespa” konseptli tasarımıyla...

22.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Reklamcıların favori yarışması “Art Vespa”nın ikinci senesinin galibi  “Hot Vespa” konseptli tasarımıyla Sedat Girgin oldu. Hayal gücünün yarıştığı 470 tasarım arasından ikinciliği “Lichtenstein” konseptli tasarımıyla Kerem Şeşen alırken üçüncülük ödülüne “X Ray” konseptiyle Nesli Kayalı layık görüldü.

Günümüzde bir tasarım ikonu olarak kabul edilen Vespa’nın, ilkini geçtiğimiz sene düzenlediği “Art Vespa” yarışmasının ikincisi sona erdi.  Türkiye’nin duayen reklamcılarının jüri üyeliği eşliğinde Ferco Motor ve GAP işbirliğiyle yola çıkan yarışmada, ilk üçe giren tasarımlar belli oldu. “Reklamcıysan, grafikersen ya da bu işi reklamcı veya grafikerden daha iyi beceririm diyorsan, göster marifetini giydir Vespa’yı” sloganıyla yola çıkan yarışmada, Vespa LX modeli bilgisayar ortamında tasarlandı.

İlk 10’a giren tasarımın Vespa’lar üzerine uyarlanıp sergilendiği “Art Vespa 2010” da bu sene 430 kişi 227 tasarımla yarıştı. İtalya Piaggio C S.p.a.’nın uluslararası ekibiyle Türkiye’nin duayen reklamcı ve tasarımcıları Atilla Aksoy, Metin Aroyo, Murat Çetintürk, Selim Demirdelen, Hakkı Mısırlıoğlu, Derin Sarıyer ile Özkan Yurdusev’in jüri üyesi olarak bir araya geldiği yarışmada, Vespa LX 150’yi jüri üyelerinden en çok puanı alan Sedat Girgin kazanırken Kerem Şeşen ikinci, Nesli Kayalı’da üçüncü oldu. 

Art Vespa ve GAP’ten eğitime destek
Bunların yanı sıra Art Vespa ve GAP, yarışmayla eğitim için önemli bir projeye de imza attı. Erken yaşta eğitimin kazandırdıklarının bilinciyle oluşturulan projede, yarışmada ilk üçe giren tasarımlar Eco Bag’lerin üzerine basılarak GAP mağazalarından satışa sunulacak ve elde edilen gelir AÇEV’e bağışlanacak.  

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.