Ve mahkeme kararını verdi

Steve Jobs'un "Android çalıntı; onu yok edeceğim" sözleri hakkındaki mahkeme kararı belli oldu.

24.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Samsung ve Apple, Kaliforniya’daki patent ihlali davasında birbirlerine karşı uzun süredir mücadele veriyorlar. Her iki şirket de jüriyi kendi istedikleri yönde ikna edecek kanıtlar peşinde koşuyorlar.

Yargıç Lucy Koh’un şu ana kadar verdiği kararlar az çok Apple’dan yana. Apple’ın Çin’deki faaliyetlerini gündeme almak konusunda Samsung’a izin veren yargıç, şirketin bu ülkedeki insan ve iş hakları sorunlarının tartışmaya açılmasını reddetti. Benzer şekilde Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs’un Android aleyhine atıp tuttuğu ve biyografisini yazmış olan Walter Isaacson tarafından kayda alınan bir konuşma da delil olarak kabul edilmedi.

Bu konuşmada Jobs şöyle demişti: "Gerekirse son nefesime kadar çarpışıp Apple’ın bankadaki 40 milyar dolarının tamamını bu yanlışı düzeltmeye harcayacağım." […] "Android’i yokedeceğim, çünkü bu ürün çalıntı.  Gerekirse termonükleer savaş açacağım".

Yargıç Koh, "Bu davanın Steve Jobs hakkında olduğunu hiç düşünmüyorum" diyerek delilin jüriye sunulmaya uygun olmadığına karar verdi.

(Kaynak: Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.