Ve iPad satışta

Son zamanlarda en çok konuşulan teknolojik ürünlerden biri olan iPad, bugün ABD’de satışa çıktı...

03.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Son zamanlarda en çok konuşulan teknolojik ürünlerden biri olan iPad, bugün ABD’de satışa çıktı. Apple hayranları geceden satışların yapılacağı mağazalar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Günün ışımasıyla beraber heyecan arttı ve kısa süre içerisinde ilk iPad‘ler sahiplerini buldu.

Uzun süre merakla beklendikten sonra Şubat başında tanıtılan iPad’in ilk örnekleri bu hafta ABD’de belli başlı yayınlara gönderildi. The New York Times ve The Wall Street Journal gazetelerinde incelenen ürün, parlak ve canlı ekranı, güzel tasarım ve ekran grafikleri, uzun pil ömrü ve hızıyla beğenilirken, web kamerasının, USB girişinin, bir tane bile bellek kartı yuvasının ve işlevsel ofis yazılımçarının olmaması yüzünden eleştirildi.

Büyük boy bir bloknot ölçülerindeki iPad, wi-fi veya 3G mobil telefon ağı aracılığıyla internet erişimi sağlayabiliyor, elektronik postaları gönderme ve okuma, fotoğraf ve video izleyebilme, ayrıca video oyun oynayabilme imkanı tanıyor.

Dergi büyüklüğündeki bir iPhone’a benzer bu cihaz, bir santimetreden biraz daha fazla kalınlığa ve 700 gramdan az ağırlığa sahip. Tek bir düğmesi bulunan iPad’in dokunmatik ekranının boyutu köşeden köşeye 24,6 santim olarak ölçülüyor. Cihaz, Nisan sonunda da Batı Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülecek. ABD’deki satış fiyatı, tipine göre, 499 ila 829 dolar aralığında.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.