MediaCat

Vade Kart’a rağbet Mustafa Keser’li reklamdan

Finansbank Ödeme Sistemleri GMY Kunter Kutluay, Perakende Günleri’nde, reklamla birlikte esnafa yönelik karta başvuruların arttığını söyledi.

Vade Kart’a rağbet Mustafa Keser’li reklamdan

Bugün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başlayan, sponsorları arasında Cardfinans’ın da olduğu Perakende Günleri’nin açılışında Finansbank Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Kunter Kutluay, Mustafa Keser’li reklamlarının ulaştığı başarının perakende sektörünü iyi tanımalarından kaynaklandığını açıklayan bir sunum yaptı.

Kutluay, konuşmasına bir yıl önce gerçekleştirdiği “Karanlığa Ateş Etmek” sunumunu hatırlatarak başladı ve şunları söyledi: “Bütçelerinizi iyi kullanmak için, müşterinizi iyi tanımanız gerekiyor. Cardfinans’ın esnafa yönelik ürünü vade kartın Mustafa Keser’in oynadığı reklamları büyük ilgi gördü. Bu bir reklam kampanyasıydı, geniş bir kitleye, herkese konuştuk. Ancak, müşterimizi iyi tanıdığımız ve doğru yönetimi seçtiğimiz için başarıya ulaştık.”

“Sektörü ve tüketiciyi dinliyoruz”

Kunter Kutluay, perakende sektörü oyuncuları ile sık sık bir araya geldiklerini ve hem sağladığı istihdam, hem de yarattığı ciro ile ekonominin yükselen yıldızı olan bu sektörün nabzını tuttuklarını söyledi. “Aynı zamanda tüketicilerin ürün ve marka tercihlerini, alışveriş alışkanlıklarını da takip ediyoruz. Böylece hem tüketici, hem de markalar ile iletişimimizde, ışıkları açık tutuyoruz” diyen Kutluay, “Esnaflara yönelik Vade Kart ürünümüzün iletişiminde, asıl hedef kitlenin gönlünde çok farklı bir yeri olan Mustafa Keser ile çalışmamız buna örnektir” dedi.

Mustafa Keser Facebook’ta 100 bin kez tıklandı, başvurular 17’ye katlandı

Kutluay, Mustafa Keser’li Vade Kart reklamları kapsamında oluşturulan Facebook sayfasının, 100 bin kez tıklandığına işaret etti. Kutluay, şunları söyledi “Facebook uygulamasında, Mustafa Keser’e peçete ile istek şarkı iletiyorsunuz. Mustafa Keser sizi telefonla arıyor, size isminizle hitap ediyor ve istemiş olduğunuz şarkıyı söylüyor. Kampanya sonucunda Vade Kart’a başvurularda yüzde 17 artış oldu. Şubelerimize gelip, ‘Mustafa Keser’i reklamda oynattınız, ben de sizinle çalışmak istiyorum’ diyen esnaflar oldu. Vade Kart’ın ilk lansman dönemindekinin yaklaşık dörtte biri reklam yatırımı ile aynı oranda başvuru elde ettik.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.