MediaCat

Uyuşturucu testi yerine geçen dizi posterleri

Cheil Worldwide Seul’un Strong Girl Nam-soon dizisi için tasarladığı posterlerin bir işlevi daha var.

Cheil Worldwide Seul, üç kuşaktan insanüstü yeteneklere sahip üç kadının Gangnam bölgesinde bir uyuşturucu suçunun peşine düştüğü Strong Girl Nam-soon dizisi için sıradışı bir poster tasarımına imza attı.

Uyuşturucu kaynaklı suçların, başta gençlerin gece eğlenmeyi sıkça tercih ettiği Gangnam olmak üzere son zamanlarda her yerde arttığı ülkede Strong Girl Nam-soon posterlerine dizinin tanıtımının yanı sıra ikinci bir işlev daha eklendi. Dizinin posterleri aynı zamanda uyuşturucu testi olarak da kullanılabiliyor.

İçeceğe karıştırılan uyuşturucular renksiz, tatsız ve kokusuz. Her bir posterde 27 adet çıkarılabilir test kiti bulunuyor. İçtiklerinden şüphe duyan gençler, testin koruyucu filmini sıyırıp üzerine bir damla damlatıyor ve renk değişimine göre bardaklarında uyuşturucu olup olmadığını anlayabiliyor.

Posterler, dizinin yayına girmesinin ardından Gangnam’daki metro istasyonları, otobüs durakları, sinemalar, internet kafeler, kuaför salonları, kafeler ve eczaneler gibi türlü yerlere dağıtıldı.

Posterler aynı zamanda Seul şehrindeki 20 üniversitede de bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.