Üst düzey kadın yöneticiler Koç Üniversitesi’nde buluştu

İş dünyasının zirvesinde yer alan iş kadınlarına uzmanlık ve bilgilerini canlı tartışma forumunda sunma imkanı veren “Üst Düzey Kadın Yöneticilerden Paylaşımlar 2011”, Koç Üniversitesi ve Global Kadın Zirvesi işbirliğinde gerçekleştirildi.

09.05.2011 - 00:00 | MediaCat

İş dünyasının zirvesinde yer alan iş kadınlarına uzmanlık ve bilgilerini canlı tartışma forumunda sunma imkanı veren “Üst Düzey Kadın Yöneticilerden Paylaşımlar 2011”, Koç Üniversitesi ve Global Kadın Zirvesi işbirliğinde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Global Kadın Zirvesi Başkanı Irene Natividad’ın üstlendiği foruma, Cushman & Wakefield Türkiye Başkanı Rahşan Cebe, IBM (ABD) Pazar Gelişimi Başkan Yardımcısı Marilyn Johnson, UBS AG (Türkiye) Yönetici Müdürü Yeşim Sümerkan Toraman ve YTL İletişim (Malezya) Genel Müdürü Yasmin Mahmood konuşmacı olarak katılarak dinleyicilere iş dünyasına dair deneyimlerini aktardılar. Katılımcılar ayrıca seminer sonrası izleyicilerden gelen soruları cevapladılar.

İş dünyasının zirvesinde yer alan iş kadınlarına uzmanlık ve bilgilerini canlı tartışma forumunda sunma imkanı veren “Üst Düzey Kadın Yöneticilerden Paylaşımlar 2011” Koç Üniversitesi ve Global Kadın Zirvesi işbirliğinde 4 Mayıs 2011 Çarşamba günü Koç Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Global Kadın Zirvesi Başkanı Irene Natividad’ın üstlendiği foruma, Cushman & Wakefield Türkiye Başkanı Rahşan Cebe, IBM (ABD) Pazar Gelişimi Başkan Yardımcısı Marilyn Johnson, UBS AG (Türkiye) Yönetici Müdürü Yeşim Sümerkan Toraman ve YTL İletişim (Malezya) Genel Müdürü Yasmin Mahmood konuşmacı olarak katılarak dinleyicilere iş dünyasına dair deneyimlerini aktardılar.

"Global Kadın Zirvesi" Başkanı Irene Natividad, açılış konuşmasının ardından, diğer başarılı kadın konuşmacıları konuşmalarını yapmak üzere davet etti. Natividad, bu programın amacının deneyimlerle öğrenmeyi amaç edindiğini ve Tokyo, Madrid, México City gibi birçok şehirde bu forumun verildiğini söyledi. Amerika’nın çalışan kesiminin çoğunluğunu kadınların oluşturduğunu söyleyerek, bunun aslında birçok ülkede böyle olmadığını, ancak ülkelerin bu konuda adım attığını vurguladı. IBM’in Piyasa Geliştirme Başkan Yardımcısı Marilyn Johnson, konuşmasında hayata atılma sürecindeki zorluklardan bahsetti.

Konuşmacılar arasında yer alan Cushman & Wakefield Türkiye Başkanı Rahşan Cebe, kendisinin başarılı olup olmadığını hiçbir zaman düşünmediğini, kendini olduğu haliyle mutlu hissettiği için mutlu olduğunu, başarılı olup olmadığını sorgulamadığımı vurguladı. Daha sonra şansın kendiliğinden gelmediğini, herkesin kendi şansını yarattığını vurguladı.

“Global Kadın Zirvesi", iş hayatındaki kadın liderleri, devlet kurumlarındaki ve sivil toplum örgütlerindeki kadınları, üç günden oluşan bir forumda bir araya getirerek, kadınların ekonomik olarak gelişmişliğini en iyi tecrübelerle anlatmaya odaklandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.