MediaCat

UPS’ten ilk global reklam kampanyası

Dünya çapında, bir çok markaya hizmet sunan lojistik şirketi UPS, ilk global kampanyasını yürütmeye başladı…

UPS’ten ilk global reklam kampanyası

Dünya çapında, bir çok markaya hizmet sunan lojistik şirketi UPS, ilk global kampanyasını yürütmeye başladı.

Kampanya, UPS’in yeni ajansı Ogilvy Mather Worldwide’ın, marka için yürüttüğü ilk çalışma. İlk olarak ABD, Çin ve Birleşik Krallık’ta yürütülmeye başlanan kampanya, önümüzdeki hafta Meksika’da başlatılacak ve yavaş yavaş markanın faaliyette olduğu tüm pazarlarda yürütülecek.

Bu kampanya, yoğun olarak şirketin kendisini daha global olarak konumlandırma ve hizmetlerinin tanıtımı amacına odaklanıyor.

Kampanya birçok mecrada yer bulacak
Şirketin üç yıl içinde yürüttüğü en büyük kampanya olma özelliğini taşıyan kampanya, merkezine lojistiğin gücünü ve büyük ve küçük işletmelere global pazarlarda başarılı olmaları için nasıl yardımcı olduğunu, yerleştiriyor. Kampanya, televizyon, basın, sosyal ve dijital medya kanalları ile outdoor uygulamalarını da içeriyor. Ayrıca kampanya, şirket ile çalışmaktan memnuniyet duyan müşterilerin yer aldığı TheNewLogistics.com isimli bir micro site ile de destekleniyor.
 

Kampanyanın hem basın hem de televizyon kampanyalarında “lojistik neden günümüzün iş dünyasında en etkili güçtür?” sorusuna yanıt veriyor. 60 saniyelik televizyon reklamında, bir UPS çalışanı, kadın sesiyle şarkı formatında “dünya lojistikle dahi iyi iş yapar” diyerek, bu soruyu yanıtlıyor.

“Artık zamanı gelmişti”
UPS’in reklam marka ve müşteri ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı Maureen Healy, UPS’in geniş bir marka skalasına hizmet etmesine rağmen bugüne kadar global marka kampanyası yürütmediğini belirtti. Sektörde, benzeri olmayan geniş bir marka portföyü geliştirdiklerini de vurgulayan Healy, artık UPS olarak bunları hedef kitlelerine aktarma zamanının geldiğini ve bu sebeple yeni ajansları ile birlikte global bir kampanya yürütmeye karar verdiklerini açıkladı.

Şirket, geçmişte ABD ve diğer pazarları için, genellikle farklı kampanyalar yürütmeyi tercih etmişti.

Healy şu anda, tarihimizde olmak istediğimiz bir noktadayız ve bunu global marka fikri ve global bir kampanya ile duyurmak istiyoruz, şeklinde konuştu.

Şirketin global reklam müdürü Betsy Wilson, kampanyanın, bir çok şirketin ekonomik durgunluğun etkisinden kurtulmaya başlandığı zamana denk geldiğini, böylece partner şirketlerin, UPS ile işleri daha verimli yönetebileceklerine dair mesaja yoğun olarak odaklanabileceklerini vurguladı.

Nielsen’e göre şirket, online harcamalar hariç geçen yıl 85 milyon dolarlık reklam harcaması yaparken bu yılın ilk yarısında 37 milyon dolarlık bir harcama gerçekleştirdi.

medyaloji.net

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.