Ünlü bir PR ajansı ile anlaşan Libyalı muhalifler sektörde bir ilki gerçekleştirdi

Sirenaykalı militanlar Dickens&Madson'la 2 milyon dolara anlaştı.

09.01.2014 - 11:28 | MediaCat

Ünlü bir PR ajansı ile anlaşan Libyalı muhalifler sektörde bir ilki gerçekleştirdi

Kaddafi döneminin sona ermesinin ardından istikrarın bir türlü sağlanamadığı Libya‘nın doğusundaki Sirenayka‘da bağımsız bir oluşum peşinde olan militanlar, dış dünyayla bağlarını güçlendirmek için sıradışı bir yöntem seçti.

Sirenayka'da militanlar Dickens&Madson'la 2 milyon dolara anlaştı.Milliyet‘in haberine göre, Libya’nın petrol ihracatında söz sahibi olmak için geçen sene üç limanı ele geçiren, geçtiğimiz hafta da Es Sider limanından bir tankere ham petrol yüklerken Libya donanmasının engellediği Sirenayka sözde hükümeti, 2 milyon dolar ödeyerek Kanadalı halkla ilişkiler uzmanı ve lobici Ari Ben-Menashe‘yle anlaştı.

5 Aralık’ta Ben-Menashe’nin firması Dickens&Madson‘la anlaşmaya varan İbrahim Cadran‘ın başını çektiği Sirenaykalı ayrılıkçılar, merkezi Trablus yönetiminden bağımsız olarak petrol satmak ve özellikle Rusya tarafından resmen tanınmak istiyor.

Kaynak: Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.