Ünlü Amerikan mağazası Macy’s’in medya işleri Carat’ta

Markanın medya harcaması ise tam 500 milyon dolar

16.10.2012 - 14:42 | MediaCat

Ünlü Amerikan giyim & aksesuar mağazası Macy’s, aylar süren görüşmelerin ardından medya işlerini WPP MEC’ten Carat’a taşıdı.

Macy’s yetkilisi söz konusu anlaşmayla ilgili medya yayın organlarını ve dijital işleri kapsamlı bir şekilde değerlendirdikten sonra Macy’s’in medya ajansı olarak Carat’ta karar kıldıklarını ve bundan böyle ajansın, şirketin medya planlama ve satınalma işlerini yürüteceği açıklamasında bulundu.

Bu noktada anlaşmanın büyüklüğüne dikkat çekmek gerekiyor; zira Macy’s’in medya harcamalarına ayırdığı bütçe tam 500 milyon dolar. Şirketin kreatif ve dijital reklam bütçesini de hesaba dâhil edince bu rakam – ABD hudutları içinde – 1 milyar doları buluyor.

Konkurda farklı şirketlerden çeşitli ajansların yer aldığı görülüyor: WPP MEC, Aegis Carat, Cos’ Initiative’den Interpublic Group ve Publicis Groupe’un Starcom’u ve Razorfish’i. Daha çok dijital bir kökene sahip olan Razorfish’le geleneksel bir yapıdaki Carat’ın aynı konkura davet edilmesindeki maksadın hem online hem offline stratejileri ayrı ayrı değerlendirmek olduğu sonucuna varılabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.