Üniversitelilerin festivali Koç Fest başlıyor

Koç Holding’in 2006 yılında gençler için hayata geçirdiği Koç Fest’in 2010 etkinlikleri başlıyor...

21.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Koç Holding’in 2006 yılında gençler için hayata geçirdiği Koç Fest’in 2010 etkinlikleri başlıyor.  Eğlenceli etkinliklerin yapıldığı ve Türkiye Üniversite Spor Oyunları’nın gerçekleştiği Koç Fest, bu yıl 26 Nisan- 19 Mayıs tarihleri arasında sırasıyla Trabzon, Gaziantep, Konya, Antalya, Eskişehir, Bursa ve Denizli’deki üniversite kampüslerini ziyaret edecek.

Bu yıl 5.’si düzenlenen Koç Fest’e katılan gençler, üniversiteli sporcuların 10 ayrı spor branşında Türkiye Üniversiteler Şampiyonu olmak için gösterdikleri mücadeleleri izleyecek, birçok eğlenceli yarışma ve etkinliğe katılacak ve ülkemizi Eurovision’da temsil edecek rock grubu Manga’nın muhteşem performansıyla coşacak.

Geçtiğimiz yıl, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ile işbirliğine giderek Üniversite Spor Oyunları’nın sponsorluğunu üstlenen Koç Holding; “üniversite sporlarının en büyük destekçisi” olarak gençlerin gelişimlerine katkıda bulunan uzun soluklu projeler yürütmeye devam ediyor. Koç Holding’in 2006 yılından bu yana her yıl düzenlediği Koç Fest, 2010 yılında da üniversite kampüslerinde gençlere farklı heyecanlar yaşatacak; üniversitelileri, üniversite spor oyunları, eğlence, heyecan ve süprizlerle buluşturacak.

Koç Fest, 2010 yılı turne programı çerçevesinde 26 Nisan-19 Mayıs tarihleri arasında Trabzon, Gaziantep, Konya, Antalya, Eskişehir, Bursa ve Denizli’deki üniversite kampüslerinde gençlerle olacak.

Koç Fest Üniversite Spor Oyunları 7 ilde, 10 ayrı branşta gerçekleşecek
Koç Fest Üniversite Spor Oyunları kapsamında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde hentbol, Gaziantep Üniversitesi’nde futsal, Akdeniz Üniversitesi’nde voleybol, Selçuk Üniversitesi’nde basketbol, Anadolu Üniversitesi’nde futbol, Uludağ Üniversitesi’nde masa tenisi müsabakaları düzenlenecek. Denizli’deki Büyük Final’de, toplam 10 branşta, 3.000 sporcu Türkiye kupaları için yarışacak.

Birinciler Avrupa Şampiyonaları’nda Türkiye’yi temsil edecek
Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın başarılı takım ve sporcuları, Türkiye’yi düzenli olarak uluslararası organizasyonlarda temsil etme fırsatını yakalayacaklar ve branşlarında şampiyon olan takımlar Avrupa Şampiyonaları’na gitme fırsatını elde edecekler. Geçen yıl branşlarında şampiyon olan takımlardan Bahçeşehir Üniversitesi Basketbol Erkek Takımı ve Anadolu Üniversitesi Voleybol Erkek Takımı Polonya’da, Kocaeli Üniversitesi Futsal Bayan Takımı ise Hırvatistan’da bu yılın yaz aylarında yapılacak 2010 Avrupa Şampiyonaları’nda Koç Holding’in desteği ile Türkiye’yi temsil edecekler.

Öğrenciler sınav stresini Koç Fest ile atacak
Bugüne kadar 1,5 milyon gence ulaşarak çok geniş katılımlı bir organizasyon haline gelen Koç Fest’te, üniversiteler arası spor müsabakalarının yanı sıra, oyunlar, yarışmalar, sürprizler, sahne şovları ve hediyelerle hem kampüs hem spor salonları eğlenceli ve dopdolu bir festivali yaşayacak. Gençler Koç Fest boyunca hem spora destek verecek hem de tüm bir yılın yorgunluğunu atacak.

Eurovision temsilcimiz Manga üniversitelileri coşturacak
Üniversite kampüsleri, gündüz Koç Fest Üniversitelerarası Spor Oyunları’yla ve Koç şirketlerinin getirdiği birbirinden farklı etkinliklerle şenlenecek; eğlence, akşam konserlerle ve DJ performanlarıyla devam edecek. Festival çerçevesinde, bu yıl Türkiye’yi Eurovision’da temsil edecek rock grubu Manga gençlerle bir araya gelecek. Manga ’nın yanı sıra DJ Suat Ateşdağlı da Koç Fest etkinliklerinde yer alacak ve hem spor salonlarında hem de Manga konseri öncesi sahnede performansıyla gençlere keyifli saatler yaşatacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.