MediaCat

Unilever Türkiye’den 150 milyon avroluk yatırım

Unilever, sürdürülebilir büyüme kapasitesini artırıyor.

Unilever Türkiye’den 150 milyon avroluk yatırım

Unilever bugün, kişisel bakım ve ev bakımında sürdürülebilir büyüme kapasitesini artırmak için Konya‘da yeni bir üretim tesisine 150 milyon avroyu aşkın yatırım yapacağını açıkladı. Yeni fabrika, şirketin büyüme hedeflerine paralel olarak, üretim kapasitesini önemli ölçüde artıracak ve OMO, Domestos, Yumoş, Cif, Rinso, Elidor ve Dove gibi pek çok markanın üretimi bu tesiste yapılacak.

Bu fabrikanın tasarımında da, tıpkı Unilever’in kısa bir süre önce Konya’da açılan dondurma fabrikası gibi, Unilever’in sürdürülebilir iş modeli prensiplerine uygun şekilde, çevre üzerindeki etkisi çok düşük olan fabrikalar tasarlamakta kullandığı model temel alınacak. Konya’daki Ev ve Kişisel Bakım ürünleri fabrikasının enerji etkin motorlar, yağmur suyu toplama ve tam su arıtımı uygulamalarıyla LEED sertifikalı ve ‘0 katı atık’ bir fabrika olması hedefleniyor.

Unilever Türkiye CEO'su Mehmet AltınokUnilever Türkiye CEO’su Mehmet Altınok “Ev ve kişisel bakım pazarının toplam boyutu yaklaşık 2,5 milyar USD ve yüzde 8-9 oranında büyüyor. Unilever için çok büyük bir potansiyele sahip ve Konya’daki yeni fabrika yatırımımızla bu potansiyeli sermayeye dönüştürebileceğiz” dedi.

Bir tarafta yeni fabrika inşa edilirken, diğer tarafta Unilever Türkiye ev ve kişisel bakım ürünlerinin üretim süreci Gebze‘den tüm geçiş tamamlanana dek bir süre daha devam edecek. Unilever sorumlu bir işletme olarak, çalışanları ve diğer paydaşları ile birlikte çalışarak, onların bu aktarım sürecinin her aşaması ve Konya’da ortaya çıkacak fırsatlar ile ilgili düzenli bilgilendirilmelerini sağlamaktadır.

Unilever’in Türkiye’de doğrudan kendisine bağlı 5 bini aşkın çalışanı bulunuyor. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan şirket, Anadolu, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde toplam 8 üretim tesisine sahip.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.