Unilever endüstriyel yağlar işini satıyor

Firma, UNIPRO'yu AAK'ya satmak üzere anlaşma imzaladı.

26.07.2013 - 11:03 | MediaCat

Yeni müşteri

Unilever, ana işine odaklanma stratejisi doğrultusunda, Türkiye’deki UNIPRO pastacılık ve endüstriyel yağ işini, dünyanın önde gelen yüksek katma değerli bitkisel yağ üreticilerinden İsveçli AAK’ya satmak üzere anlaşma imzaladığını duyurdu.

Unilever Türkiye CEO'su İzzet KaracaUnilever Türkiye, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Başkanı, Unilever Türkiye CEO’su İzzet Karaca, UNIPRO’nun satışına ilişkin olarak şunları söyledi: “Unilever olarak sürdürülebilir büyümeye devam ettiğimiz bugünlerde, ürün portföyümüzü sürekli olarak güçlendiriyor ve ana işimize odaklanmayı sürdürüyoruz. Bu strateji doğrultusunda, Türkiye’deki pastacılık ve endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren operasyonumuz UNIPRO’yu, yaklaşık 2,5 milyar dolar cirosu ve iki bini aşkın çalışanıyla dünyanın önde gelen yüksek katma değerli bitkisel yağ üreticilerinden AAK’ya devrediyoruz. 28 yıldır Türkiye’de başarıyla faaliyet gösteren ve 2012 cirosu 173 milyon TL olarak gerçekleşen UNIPRO’nun, önümüzdeki dönemde AAK yönetiminde başarılı performansını sürdüreceğine inancım sonsuz.”

Firmadan yayınlanan duyuruda, Unilever ile AAK arasındaki anlaşmanın, UNIPRO ürünlerinin imal edildiği Çorlu’daki fabrikayı kapsamadığının altı çiziliyor. Duyuruya göre Unilever, Çorlu Fabrikası’nda, UNIPRO markalı ürünleri AAK için tedarikçi kimliğiyle üretmeye devam edecek.

İşlemin, Türkiye’de Rekabet Kurumu‘nun onayına bağlı olarak, 2013 yılının üçüncü çeyreği içinde tamamlanması öngörülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.