Unilever’den ‘Aklın gıdası’ açıklaması

Unilever, ‘Aklın gıdası’ sloganı ile televizyonlarda yayınlanan Amaze reklamının durdurulduğuna dair basında yer alan haberlere cevaben bir

22.03.2007 - 14:33 | MediaCat

Unilever, ‘Aklın gıdası’ sloganı ile televizyonlarda yayınlanan Amaze reklamının durdurulduğuna dair basında yer alan haberlere cevaben bir duyuru yaptı.

Firma tarafından yapılan yazılı açıklamada, Amaze’in yeni reklam filminin 15 gündür yayında olduğunu ve Unilever’in yürüttüğü reklam çalışmalarında, bulunduğu ülkelerin yasalarına, genel kültürüne, doğruluk ve dürüstlük ilkelerine önem veren uluslararası bir şirket olduğunu belirtti.

Açıklamada, 20 Mart 2007 Salı tarihinde medyada yer alan haberlerde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Reklam Kurulu’nun farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların reklamlarına ilişkin 13 Şubat 2007 tarihli kararına yer verildiği ve bu kararın 27 Şubat 2007 tarihinde Unilever’e bildirildiği yer aldı. Bunun yanı sıra, Reklam Kurulu’nun reklamda geçen ifadelerle ilgili kesin kararı henüz verilmediğinden, incelenmeye alınan ifadelerin yer almadığı yeni bir Amaze reklam filmi hazırlandığı ve 5 Mart 2007 tarihinden itibaren ve şu anda televizyonlarda yeni Amaze reklam filmleri yayınlanmakta olduğunu vurgulanarak, bu nedenden ötürü Amaze televizyon reklamlarının yayından kalkmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

Ayrıca açıklamada, reklam filminde kullanılan ‘Aklın gıdası’ sloganı ile anlatılmak istenenin Amaze’in demir, iyot ve D-HA gibi, çocukların zihinsel gelişimi için gerekli olan maddeleri bünyesinde barındıran bir ürün olduğu ve ürünün içeriğinde yer alan D-HA’nın beyin gelişiminde aldığı role dikkat çekilmek istendiği ifadesi kullanıldı.

Unilever tarafından yapılan açıklamada, Amaze reklamlarının yenilendiği, halen yeni reklamların yayınlandığı ve reklamlarda durdurma gereği duyulmadan gerekli değişikliklerin 5 Mart 2007 tarihinden itibaren Unilever tarafından yapıldığının kamuoyunun bilgisine sunulması konusunda medyanın desteğine ihtiyaç duyduklarına yer verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.