MediaCat

UNDP Türkiye’den kadına yönelik şiddete dikkat çeken yarışma

Görsel içeriklerin yer alacağı ulusal yarışma için son başvuru tarihi 28 Şubat.

UNDP Türkiye’den kadına yönelik şiddete dikkat çeken yarışma

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye, kadına yönelik şiddet sorununu, şiddetin biçimlerini, toplumun ve kurumların şiddete tepkilerini sorumlu, etik ve özgün bir şekilde anlatan görsel içeriklerin yer alacağı ulusal bir yarışma başlattı.

Hukukta Tasarım Türkiye’nin katkısıyla düzenlenecek yarışmaya görsel sanatlar alanında çalışan tüm öğrenci, amatör ve profesyoneller; fotoğraf, resim, illüstrasyon, grafik tasarım, kolaj ya da karma teknikleri içeren çalışmalarıyla katılabilecek. Şiddete uğrayan kadın perspektifi, şiddet mağdurlarına yönelik harekete geçme çağrısı, kadınların şiddet riski karşısında dayanıklılığı ve güçlenmesi, kadına yönelik şiddetin çeşitleri konusunda farkındalık artırma, kadına yönelik şiddeti mazur gösteren kalıp yargılarla mücadele ve kadına yönelik şiddetin birey ve toplum üzerindeki etkileri gibi temalara sahip eserlerin değerlendirileceği yarışmada başvuru dönemi 28 Şubat tarihinde kapanacak.

Yarışmada başvurular UNDP Türkiye tematik uzmanlarından Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Aslı Çoban, Kapsayıcı ve Demokratik Yönetişim Portföyü Yöneticisi Burcu Miraç Dıraor Aydın, Hızlandırma Laboratuvarı Keşif Yöneticisi Gökçe Tuna, Hızlandırma Laboratuvarı Çözüm Haritalama Yöneticisi Gülşah Eker, İletişim Bölüm Başkanı Faik Uyanık, UN Women Türkiye İletişim Asistanı Erman Fermancı, İletişim Uzmanı Gamze Göker, Legal Design Turkey Kurucusu Ebru Metin, Titrifikir Kurucu Ortağı Cem Akar, Grafi2000 Kurucusu, Karikatürist ve Yapımcı Varol Yaşaroğlu, Fotomuhabiri Levent Kulu ve MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan tarafından değerlendirilecek.

Şiddete maruz kalan kadınların güçlenmelerini, şiddet karşısında verilen hak mücadelesinin desteklenmesini, şiddet sürecinde ve sonrasında ihtiyaç duyulan destek ve doğru bilgiye erişim mekanizmalarının ortaya çıkarılmasına destek olmayı ve kadınların şiddet karşısında yalnız olmadıklarının gösterilmesini amaçlayan yarışmanın başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.