Ümit Boyner’den Dünya Kadınlar Günü mesajı

Boyner Grup 8 Mart'ı ilanıyla kutluyor.

07.03.2016 - 12:36 | MediaCat

Ümit Nazlı Boyner

Boyner Grup, 2009’dan bu yana her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü özel bir ilanla kutlamaya hazırlanıyor.

Kadın cinayetleriyle şirazesi iyiden iyiye bozulan toplumsal cinsiyet eşitliği mefhumunun toplumların selameti için önemini vurgulayan son ilanında grubun odağını ve 8 Mart’ın anlamını Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner açıkladı.

Türkiye’de kadınların ekonomik, toplumsal ve siyasal alanlara katılımları ve temsilleri eşitlikçi ve demokratik toplumların hayli gerisinde olmaya devam ediyor. Bir taraftan iş dünyasında kadının rolünü ve temsilini geliştirme yönünde çalışmalar yapılırken, diğer yanda kadınlara ve farklı cinsiyet kimliklerine yapılan ayrımcılık ve kadına karşı şiddet vakaları gündemimizde yer almayı sürdürüyor. Ülkemiz ve kadınlar için hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz seviyenin çok gerisinde olmamız yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de hepimiz için daha da önemli kılıyor.

Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajıBoyner Grup olarak biz her zaman “iyi”nin üstünlüğüne inanıyoruz. İyi tanımının içinde eşitlik, adalet, özgürlük var; her şeyden önce insan var ve insan hakları, kadının ve tüm kimliklerin hakları var. Bizim iyi tanımımız; iyi standartlarla üretilmiş iyi ürünleri, iyi koşullarda çalışan iyi çalışanlarla, iyi mağazalarda müşterilerimize sunmanın yanı sıra kadın–erkek eşitliğini desteklemeyi, kadınların kamusal alana katılımı ve temsili için çalışmayı da kapsıyor. İş yaşamında toplumsal cinsiyet eşitliğini tesis etmeyi de bir “kadın” meselesi değil, bir “demokrasi” meselesi olarak görüyoruz. İş dünyasının da iş yeri uygulamaları ve sosyal programlara katılımla bu zihniyet devriminde çok büyük bir rolü olduğuna inanıyorum.

Bu bakış açımızı yaygınlaştırmak için şimdiye kadar pek çok çalışmaya imza attık. Bu çalışmalarımızın bir yansıması olarak, 2009 yılından bu yana her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde toplumsal cinsiyet eşitliğini gündeme taşıyacak bir kampanyayla, değerlerimizi ve cinsiyet eşitliğine bakış açımızı tüm toplumla paylaşıyoruz. Bu ilanlarla kadınların sesi olmak, iş dünyasından ve toplumun tüm kesimlerinden kadınların eşitlik ve özgürlük taleplerine sesimizi katmak istedik.

Bu yıl 8 Mart günü tüm ulusal gazetelerde ilanımızla yer alacağız. İlanımızda “YAŞA” mesajını ön plana çıkardık. Hemen her gün bir kadın cinayeti haberiyle sarsıldığımız bugünlerde en önemli öncelik kadınların yaşaması. Ama saklanmadan, katlanmadan, korkmadan, hayallerinin peşinde, sevgiyle ve umutla yaşamak aslında yaşamanın kendisi… Tabii en önemlisi de özgür yaşayabilmek… Özgürlüğün Nazım’ın dizelerinden daha iyi tanımı yok dedik, ilanımızı o ünlü dizelerle ve “Kadınlar Yaşasın” diyerek bitirdik.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Tüm kadınların ve tüm insanlığın eşit ve özgür yaşaması dileğiyle…

Selam ve sevgilerimle,
N. Ümit Boyner
Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Grup’un 2009-2015 yıllarında yayınlandığı 8 Mart ilanlarını kronolojik sırayla aşağıda bulabilirsiniz.

Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajı
Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajı
Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajı
Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajı
Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajı
Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajı
Ümit Boyner'den Dünya Kadınlar Günü mesajı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.