Uluslararası Microsoft Sharepoint Konferansı 2008 İstanbul’da yapıldı

Microsoft Türkiye, BT profesyonelleri, yazılım geliştiriciler ve iş ortaklarını Microsoft Office SharePoint Server 2007...

14.04.2008 - 16:43 | MediaCat

Microsoft Türkiye, BT profesyonelleri, yazılım geliştiriciler ve iş ortaklarını Microsoft Office SharePoint Server 2007 hakkında kapsamlı bir şekilde bilgilendirdi. 400’den fazla kişinin katıldığı Konferans’ta 17 konuşmacı 33 paralel sunum yaptı. Microsoft’un entegre sunucu çözümü içerik yönetimi, kurumsal arama, iş süreçleri yönetimi ve bilgi paylaşımına destek olan portal yetenekleri ile kurumsal verimliliği ve iş görünürlüğünü önemli ölçüde artırıyor.

 

Microsoft Türkiye, İstanbul’da düzenlediği “Uluslararası SharePoint Konferansı 2008’”de BT profesyonellerine, yazılım geliştiricilere ve iş ortaklarına Microsoft Office Sharepoint Server 2007 ürününü bütün yönleriyle tanıttı. İstanbul Swissotel’de yapılan toplantı bu ürünle ilgili bilgilenme ve kapsamlı görüş alışverişinin yanı sıra, yeni iş ilişkileri kurmak için de mükemmel bir fırsat oluşturdu.

 

400’ü aşkın katılımcının yer aldığı Konferans’ta 17 konuşmacı 33 paralel sunum gerçekleştirdi.

 

Microsoft Office Sharepoint Server 2007, sunucu yönetimi, uygulama genişleyebilirliği ve birlikte çalışabilirlik için gereken platform ve araçları sunuyor, birlikte çalışma ve içerik yönetimi yetenekleri ile öne çıkıyor.

 

Daha önce Seattle ve Dubai’de düzenlenen Konferans’ta SharePoint ürün ve teknolojilerinin çok çeşitli yönleri hakkında bilgiler, bu ürünleri geliştiren ve her gün onlarla iç içe çalışan konusunda uzman isimler tarafından aktarıldı.

 

SharePoint Ürün ve Teknolojileri konusunda Kıdemli Teknik Ürün Müdürü Joel Oleson, SharePoint Designer Ürün Yöneticisi Jerome Thiebaud, Microsoft Office Global Eskalasyon Yöneticisi Joseph Khalaf, Microsoft SharePoint Designer Program Yöneticisi Eray Chou konferansa katılanlara Microsoft Office SharePoint Server 2007’nin benzersiz özelliklerini anlattılar.

 

Microsoft Türkiye Office System Ürün Müdürü Onur Görür’ün de katıldığı Konferans kapsamında düzenlenen paralel oturumlarda toplam 33 sunum yapıldı. Sunumlarda üç temel konu üzerine odaklanıldı.

 
Kurumsal İçerik Yönetimi ve Birlikte Çalışma
 
 

Kurumsal İçerik Yönetimi ve Birlikte Çalışma sunumlarında doküman yönetimi, kayıt yönetimi, web içeriği yönetimi ve kurumsal arama çözümlerinin Sharepoint Server 2007 ile uygulanması gerçek hayattan örnekler ile incelendi. Bunun yanı sıra Sharepoint’in sağladığı kurum içi birlikte çalışma senaryoları, sosyal ağ çözümleri ve Office uygulamaları ile entegrasyon seçenekleri büyüteç altına alındı.

 

Office Sharepoint Server 2007 tüm dokümanları ve içeriği tek merkezi alanda saklama ve kullanıcıların aradıkları bilgiye, yetkileri doğrultusunda hızlıca ulaşmalarını sağlayabilme özelliği sunuyor. Kullanıcılar hazır doküman kütüphanelerini, iş akışı ekleyerek, özel saklama kuralları tanımlayarak ve yeni şablonlar ile içerik tipleri ilave ederek özelleştirebiliyor.

 

Süreç Yönetimi, Kurumsal Zeka ve İş Uygulamaları ile Entegrasyon

 

Bu oturumdaki sunumlarında dağınık iş sistemlerindeki verileri toplayıp, yönetim panoları, Web bölümleri, ana performans göstergeleri (KPI) ve kurumsal veri bağlantı teknolojileri gibi entegre özellikleri kullanarak, canlı ve interaktif kurumsal zeka portalları yaratılması örneklerle incelendi.

 

Sunumlara katılanlar, SharePoint’in iş uygulamaları ile entegrasyonu, Business Data Catalog kullanımı, SharePoint Designer ile iş akışları oluşturma ve SharePoint platformunda ihtiyaca özel uygulamalar geliştirme konularında bilgi aldılar.

SharePoint Server 2007 ile, doküman gözden geçirme, onay, sorun takibi ve imza toplama gibi ortak iş faaliyetleri, hazır iş akışları ile kolayca takip edilebiliyor. Hazır iş akışları kullanıcıların iş akışını başlatmasına, izlemesine, yön vermesine ve raporlar almasına yardımcı oluyor.

 
Yönetim, Dağıtım ve Yükseltme
 

Bu sunumlarda, Sharepoint altyapısının nasıl daha verimli bir şekilde nasıl yönetilebileceği, yeni projelerde ölçeklenebilirlik, kapasite planlama ve performans analizlerinin nasıl yapabileceği gerçek hayattan örneklerle anlatıldı.

 

Office SharePoint Server 2007’nin daha ölçeklendirilebilir ve esnek yapısı, kurumlara daha fazla esneklik sağlıyor. Örneğin, artan sunucu yükünü desteklemek için kullanıcıları karşılayan sunucuların sayısını artırmak; ya da Microsoft Office Excel® 2007 Servisleri veya Arama servisleri gibi sunucu ve servisler eklemek mümkün.

 

Office SharePoint Server 2007 sadece değişen içeriği indeksliyor. Böylece yeni değişim kayıtları sayesinde hangi içeriğin değiştirilip değiştirilmediği indeks servisi tarafından takip edilebiliyor. Son kullanıcı Geri Dönüşüm Kutusu sayesinde, veritabanından veri kurtarma büyük ölçüde azalırken, Office SharePoint Server 2007 ve Microsoft SQL Server 2005’in yeni yedek alma yetenekleri, sistem yedeğinin bir kaç dakika içerisinde tamamlanabilmesini mümkün kılıyor.

 
Bilgi için: Tribeca İletişim Danışmanlık
(0216) 310 54 04
Esra Alagöz: esraa@tribeca.com.tr
Senem Denizhan: senemd@tribeca.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.