MediaCat

Ülker yabancı şirket avına çıktı

Çikolata üretimi yapan şirketlerle yakından ilgilendiklerini açıklayan Ülker’in çatı şirketi Yıldız Holding CFO’su Cem Karakaş, “Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da kek ve çikolata üretimi yapan 3-4 şirketle satın alma görüşmeleri yapıyoruz” dedi.

Ülker yabancı şirket avına çıktı

DÜNYANIN önde gelen çikolata şirketlerini satın alan Ülker’i bünyesinde bulunduran Yıldız Holding, yeni şirketler almak için harekete geçti. Ülker’in çatı şirketi Yıldız Holding CFO’su (Mali İşlerden Sorumlu Direktör) Cem Karakaş, “Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da kek ve çikolata üretimi yapan 3-4 şirketle satın alma görüşmeleri yapıyoruz” dedi.

450 milyon dolarlık
TÜSİAD’ın Birleşme ve Satınalmalar konulu toplantısında konuşan Karakaş, şu bilgileri verdi: “Baktığımız şirketlerin en küçüğünün cirosu 40-50 milyon dolar, en büyüğünün ise 400-450 milyon dolar. Rotamızı yurtdışına çevirmek zorundayız. Grubumuz dünya geneline ihracat yapıyor. Ama özellikle Ortadoğu ve Afrika pazarında hızlı büyümeye devam ediyoruz. 10 yıldır bu pazarlara çok yoğun yatırım yapıyoruz.”

Mevcut işe katkı yapmalı
Birlikten kuvvet doğması için ölçekten ziyade firmaların stratejik kabiliyetlerinin uygunlaştırılmasının önemli olduğunu dile getiren Cem karakaş, şunları söyledi: “Değişik fırsatlara bakarken, ‘falanca pazarda şöyle bir fırsat var, gidip bunu alalım’ demek yerine, ‘biz o varlığa ne katabiliriz, o varlığı alarak işlere ne gibi katkıda bulunabiliriz’e bakıyoruz. Yatırımlara bakarken mevcut işleri daha iyi yapmamıza imkan tanıyacak ve kabiliyetimizi ön plana çıkaracak alanları seçiyoruz.”

(Kaynak: Hürriyet)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.