Ülker sanal fidanları gerçeğe dönüştürecek

Instagram'da büyütülen 10 bin sanal fidan Ülker Güzel Ülkem Hatıra Ormanı’na dikilecek.

16.04.2021 - 17:01 | MediaCat

Ülker sanal fidanları gerçeğe dönüştürecek

Ülker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle sosyal medyada yeni bir kampanyaya imza atıyor.

Markanın Instagram hesabındaki artırılmış gerçeklik filtresini kullanan Instagram kullanıcıları, 14 – 28 Nisan 2021 tarihleri arasında sanal olarak dikip büyütecekleri fidanların gerçek hayata taşınmasına katkı sağlayacak. #DoğaBizeEmanet etiketiyle paylaşılan 10 bin fidan çocuklara hediye edilecek ve Karaman’daki Ülker Güzel Ülkem Hatıra Ormanı’nda toprakla buluşacak.

Ülker CMO’su Aslı Özen Turhan

Sürdürülebilirlik çalışmalarının bir parçası olarak, ülkeye değer katan ve doğal kaynakların korunması konusunda farkındalığın artmasına katkı sağlayan projelere önem verdiklerini belirten Ülker CMO’su Aslı Özen Turhan, “Yeni projemizde de Instagram kullanıcılarının sanal ortamda diktikleri fidanları gerçek yaşama taşıyor ve nefes alınabilir bir geleceğe katkıda bulunmak istiyoruz. Bu projeye destek verecek Ülker takipçilerine ve sayfamızı ziyaret edecek Instagram kullanıcılarına teşekkür ederiz. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Türkiye’nin farklı illerinde yer alan Ülker Güzel Ülkem Ormanı’nın büyümeye devam ettiğini dile getiren Özen Turhan “Çalışanlarımızla el ele vererek, Tarım ve Orman Bakanlığının Geleceğe Nefes Kampanyası’na destek oluyoruz. Sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak, 2011 yılından bu yana fabrikalarımızın bulunduğu Ankara, Karaman, Gebze’de, orman yangılarıyla zarar gören Hatay’da ve ayrıca Elazığ, Eskişehir’deki dikimlerimizle 60 bin fidana ulaştık. 10 bin fidan daha ekliyoruz. Bu sayıyı artırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Doğal kaynakların korunması, su tasarrufu, enerji verimliliği, atık yönetimi, karbon ayak izi, gıda israfının önlenmesi konularında altı bölümden oluşan video serisini sosyal medya hesaplarından “Güzel Ülkem Doğa Bize Emanet” başlığıyla yayınlamaya başladıklarını söyleyen Özen Turhan, “Yayınladığımız üç bölümün sosyal medya hesaplarımızdan izlenirliği yaklaşık dört ayda 28 milyona, YouTube üzerinden izlenirliği ise 27 milyona ulaştı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çekilen videolarda, sürdürülebilirlik alanında Ülker’de yapılan çalışmaları ve tüketicilerin yapabileceklerini, dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen’in anlatımıyla, uzmanlar ve şirketimizin yöneticilerinin görüşleriyle aktarıyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.