Ülker-Kellogg’s ortaklığı

Ülker, Türkiye’de bugüne kadar ithal edilerek pazarlanan Kellogg’s ile Türkiye’de ortak olacağını Crowne Plaza’da yaptığı basın toplantısıyla açıkladı.

29.11.2005 - 00:00 | MediaCat

Ülker, Türkiye’de bugüne kadar ithal edilerek pazarlanan Kellogg’s ile Türkiye’de ortak olacağını Crowne Plaza’da yaptığı basın toplantısıyla açıkladı.

Yapılan açıklamada 10 milyar dolara yaklaşan net cirosuyla dünyanın önde gelen gıda şirketi olan Kellog’s ve Ülker’in yüzde 50-50 hisse ortaklığı ile bir şirket kurduğu belirtildi.

Toplantıda konuşan Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Grup Sözcüsü Metin Yurdagül, Ülker’in dünyanın gıda devleriyle iç ve dış pazarda rekabet ettiğini ve bu rekabetin de yeni yatırımlar ve ortaklıklara imkan sağladığını söyledi. Kellogg’s ile uzun süredir işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Yurdagül, “Kellogg’s ürünleri Türkiye’de Ülker Grubu şirketlerinden Merkez Pazarlama tarafından dağıtılıyordu.

Önümüzdeki aylarda Kellogg’s’un mısır gevreği çeşitleri Ülker’in Besler fabrikasında üretilecek ve şirketimizin pazarlama şirketlerinden Atlas Gıda tarafından dağıtımı yapılacaktır” dedi.

AR-GE ve İş Geliştirme Grup Başkanı Zeki Sözen ise ürünlerin Ülker-Kellogg’s markasının taşıyacağını belirtti: “Ülker’in Kellogg’s gibi Amerikalı ve yaklaşık 9.5 milyar dolar cirosu olan bir dünya devi ile yüzde 50-50 ortaklığa gitmesi ve Ülker markasının dünya büyük markalar listesinde önemli yeri olan Kellogg’s ile yan yana yazılması, Ülker’e olan güvenin yanı sıra ülkemize olan güveni de göstermektedir.” Bu ortaklıkla Türkiye’deki tahıl tüketimini 5 yılda on kat artırmayı planladıklarını ifade eden Sözen, bu işbirliğinden sonra başka pazarlarda da çalışma imkanlarının araştırılacağını kaydetti.

Bu sektörde başarılı olmak için sürekli yenilikçi olmak gerektiğini ifade eden Kellogg’s Med Yönetim Kurulu Üyesi David Lawlor, bu ortaklıkla Türkiye’de tahıl gevrekleri pazarında lider olmayı hedeflediklerini söyledi.

Tahıl gevreklerinin hâlâ Türkiye’de geniş kitleler tarafından bilinmediğini anlatan Kellogg Med Genel Müdürü İsmail Kafesçioğlu, “Türkiye’de yaklaşık kişi başına 70 gr tahıl tüketiliyor. Bu ölçüm İngiltere, İzlanda ve İrlanda gibi kategorinin gelişmiş olduğu ülkelerde 7 kilo ve üzerini gösteririken, Yunanistan gibi kahvaltı alışkanlığının çok sınırlı bir ülkede bile 1.5 kilonun üzerindedir. Amacımız tahıl gevreklerini daha geniş kitlelerin beğenisine sunmak ve tüketimi artırmak” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.