Ülker Godiva borcunu erken kapatıyor

Yıldız Holding, 2008’de bünyesine kattığı premium çikolata sektörünün lideri Godiva'yı almak için kullandığı sendikasyon kredisini vadesinden önce kapatıyor...

11.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Yıldız Holding, 2008’de bünyesine kattığı premium çikolata sektörünün lideri Godiva’yı almak için kullandığı sendikasyon kredisini vadesinden önce kapatıyor.

Holding, 2008 yılında Campbell Soup Co.’dan Godiva’nın satın alınmasına bağlı olarak 950 milyon Amerikan Doları tutarında sendikasyon kredisi temin etmişti. 

Yıldız Holding, Citibank ve RBS (ABN Amro) eşliderliğinde ve 17 banka tarafından yüklenilen 5 yıl vadeli sendikasyon kredisinin bugüne kadar 267 milyon Amerikan Dolar’lık kısmını ödedi.

Yıldız Holding; önümüzdeki dönemlerde finansal esnekliğini korumak gayesiyle, 2008 yılında alınmış olan sendikasyon kredisinin vadesinden önce kapatılmasına karar verdi. Yıldız Holding, ödemelerde Grubun mevcut nakit kaynaklarını kullanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.