Ülker, Dünya Çocukları 2010’a sponsor

Ülker, FIBA üyesi 110 ülkeden çocukların katıldığı “Children of the World - Dünya Çocukları 2010” projesinin...

25.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Ülker, FIBA Dünya Şampiyonası ana sponsorluğunun ardından, FIBA üyesi 110 ülkeden çocukların katıldığı “Children of the World – Dünya Çocukları 2010” projesinin de sponsorluğunu üstlendi. Proje kapsamında 220’si dünyanın dört bir yanından gelen toplam 300 çocuk İstanbul’da ağırlanacak. Bu kapsamda Ülker, şampiyona logolu 1.7 milyon adet Metro büyük boy, 6.5 milyon adet için aromalı süt ve 29 milyon adet içim ayran olmak üzere toplam 37 milyon adet ürünü 136 bin satış noktasında satışa sundu.

Ülker’in sponsorluğunu üstlendiği “Dünya Çocukları 2010” projesine ilişkin bilgiler, dün akşam düzenlenen basın iftarı ile açıklandı. Toplantıda konuşan Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, spor alanında uzun yıllardır devam eden desteklerinin, her geçen gün katlanarak daha geniş platformlara yayıldığını söyledi. Yıllardır sporun içinde yer alan bir marka olarak, futbol ve basketbolda kulüp ve federasyonlarla işbirliği yaptıklarını belirten Şeker, spora ve spor endüstrisinin gelişmesine destek vermeye gayret ettiklerini dile getirdi.

ŞAMPİYONA LOGOLU 37 MİLYON ADET ÜRÜNÜMÜZ 136 BİN NOKTADA SATIŞA SUNULDU
Bu kapsamda Ülker’in FIBA Dünya Şampiyonası ana sponsorluğunun yanı sıra, Dünya Çocukları 2010 projesine de sponsor olduklarını belirten Şeker, şunları söyledi:
“FIBA Dünya Şampiyonası kapsamında, Ülker İçim ve Metro markalarımız da sahaya indi. 37 milyon adet ürünümüzün üzerine şampiyona logosunu basarak, bilinirliği artırmaya destek olduk. Şampiyona boyunca yaklaşık 1.7 milyon adet Metro büyük boy, 61 bin satış noktasında tüketiciye sunuluyor. 6.5 milyon adet İçim aromalı sütümüz ve 29 milyon adet İçim ayranımız ise 75 bin noktada ulaşıyor. Toplamda 136 bin satış noktasında basketbol heyecanını tüketicilerimize yaşatmış olacağız.”

76 FARKLI DİL KONUŞULACAK
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Ali Özsoy ise 2010 FIBA Dünya Şampiyonası boyunca tüm gözlerin Türkiye’nin üzerinde olacağını, şampiyonanın sadece sportif anlamda değil, Türkiye’nin tanıtımı için de büyük fırsat olduğunu söyledi. Özsoy, şampiyona için 300 çocuğun İstanbul’a gelmeye başladığını söyledi.

Toplantıda verilen bilgilere göre, FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen “Dünya Çocukları 2010” projesi kapsamında, 24-31 Ağustos tarihleri arasında 5 kıtadan 110 ülkeden 220’nin üzerinde çocuk, toplam 2 milyon kilometre yol kat ederek Türkiye’de buluşacak. Türkiye’den ise 80 çocuğun eşlik edeceği organizasyonda 76 farklı dil konuşulmuş olacak. Proje, 2010 Dünya Şampiyonası bünyesinde farklı millet ve kültürlerden olan 13-14 yaş grubundaki çocukların bir araya gelerek sosyalleşmelerini, kültür alışverişinde bulunmalarını, basketbol bilgilerini ve takım ruhunu geliştirmelerini amaçlıyor.

milliyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.