Ülker: BJK sponsorluğunu sorgulama niyetimiz yok

Ülker Spor Sponsorlukları Müdürü Hakan Aydınol, Ülker'in sponsorluğa uzun vadeli bir yatırım olarak baktığını belirterek

09.11.2007 - 09:59 | MediaCat

Ülker Spor Sponsorlukları Müdürü Hakan Aydınol, Ülker’in sponsorluğa uzun vadeli bir yatırım olarak baktığını belirterek ana sponsoru oldukları Beşiktaş’ın Fenerbahçe maçı sonrası ‘sponsorlar isterse desteğini çekebilir’ açıklamasına da “Sponsorluğu sorgulamaya niyetimiz yok” diyerek yanıt verdi. Üst yönetimde de sponsorluğu çekme konusunda bir düşünceleri olmadığına işaret eden Aydınol, “Beşiktaş’taki mini krizin (sponsorluk) bu hafta çözüleceğine inanıyorum” dedi. Bugün tüketicilerin sadece ürünü satın almadığını ürünün sunduğu yaşam tarzı, hikayeleri ve duyguları da aldığını kaydeden Altınol, sponsorluklarla tüketiciyle duygusal bağ ve sevgi markası kurmak istediklerini dile getirdi.

Sponsorluklara 50 milyon dolar ayırdıklarını bunun 38 milyon dolarının Türk sporuna destek için kullanıldığını kaydeden Aydınol, aşk markaları araştırmasına göre Ülker’in ‘aşk markası’ genel sıralamasında yüzde 13 ile ilk sırada, Cola Turka’nın da yüzde 4 ile 11’inci sırada yer aldığını söyledi. Erkekler arasında ise oranların arttığını kaydeden Aydınol, “Erkekler sıralamasında Ülker yüzde 17 ile ilk sırada çıkıyor” dedi. Aydınol, bu rakamların sponsorluk yatırımlarının başarısında bir ölçüt olduğunu dile getirerek sponsorluk yatırımlarına uzun vadeli baktıklarının altını çizdi. Ülker, Türkiye’nin üç büyük futbol klübü; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’a verdiği destek dışında, bu kulüplerin basketbol şubelerine de sponsorluk bütçesinin yarısını ayırıyor. Aydınol’un verdiği bilgilere göre basketbola verilen desteklerin kulüplerin güçlü kadrolar kurmasına yardımcı oluyor.

Kaynak: Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.