Ülker’den çocuklara 23 Nisan onuruna sinema hediyesi

Çocuklar, Macera Adası (Nim’s Island) filmini Ülker’in sponsorluğunda...

16.04.2008 - 15:48 | MediaCat

Çocuklar, Macera Adası (Nim’s Island) filmini Ülker’in sponsorluğunda ücretsiz izleyecek. Başrollerini ünlü aktrist Jodie Foster, Gerard Butler ve Abigail Breslin’in paylaştığı Macera Adası, Ülker’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı olarak, 19 – 20 Nisan tarihlerinde 33 ilde, 123 sinema salonunda ücretsiz gösterilecek.

Ülker, çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da ekledi. Çocukların en özel günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklara ücretsiz sinema armağan eden Ülker, binlerce çocuğa sinema salonlarında keyifli dakikalar yaşatmak için Macera Adası (Nim’s Island) filmine sponsor oldu.

Jodie Foster, Gerard Butler ve Abigail Breslin tarafından başrollerin paylaşıldığı fantastik macera türündeki filmin yönetmenliği Mark Levin ve Jennifer Flackett üstlendi. Türkçeye “Macera Adası” olarak çevrilen film, Nim adındaki genç kızın yaşadığı maceraları anlatıyor.

Filmin galası 15 Nisan akşamı Dolmabahçe Gmall’da gerçekleştirildi. Galada konuşan Ülker Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, filmin Türkiye çapında eş zamanlı olarak 19 – 20 Nisan 2008 tarihlerinde 33 ildeki 123 sinema salonunda ücretsiz izlenebileceğini belirtti. Çocuklara yönelik projelere özel önem verdiklerini kaydeden Şeker, özellikle çocukları bilgisayar başından kaldırıp sokağa çıkaracak, onların birlikte vakit geçirmelerini sağlayacak projeler içinde olmaya özen gösterdiklerini vurguladı. Bu yöndeki çalışmalarını önümüzdeki dönemde de sürdüreceklerini ifade eden Şeker, şöyle devam etti:

Çocuklara yönelik projelerimiz devam edecek

“Geçtiğimiz yıl, Türkiye Futbol Federasyonu ile, her yaştan çocuğun sporu bir yaşam şekli olarak benimsesi amacıyla UEFA tarafından da desteklenen Grassroots projesine başladık. Burada yola çıkış amacımız, hayatlarını bilgisayar başında ve kapalı ortamlarda geçiren çocuklarımızı sokağa çıkarmak, onların birlikte vakit geçirirken dostluğu, paylaşmayı ve sağlıklı yaşamayı öğrenmelerine yardımcı olmaktı. Bu konuda geçen yıl önemli adımlar attığımıza inanıyorum. Van Futbol Köyü, Ülker Mini Minikler Futbol ve Basketbol Festivalleri, Riva Düş Köyü Projesi ile yurtiçi ve yurtdışından binlerce çocuğumuz bir araya geldi. Hem eğlendiler, hem yeni arkadaşlıklar edindiler, hem de farklı konularda bilinçlendiler. Bu projenin bir diğer ayağı ise bu yıl başladı. İlki Beylerbeyi’nde Gündüz Tekin Onay Grassroots Merkezi adıyla açılan ve Türkiye’nin farklı illerine yayılması planlanan Grassroots merkezleriyle, çocuklarımızın özgürce spor yapacağı mekanlar yaratarak genç ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak istedik.”

Uzun soluklu projelerde yer almaya özen gösteriyoruz

Ülker olarak sponsorluk yatırımlarına uzun vadeli baktıklarını ifade eden Zuhal Şeker, gençlere ve çocuklara yönelik projeleri de bu strateji doğrultusunda oluşturduklarını söyledi. Şeker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yönelik “Ücretsiz Sinema Gösterimi projesiyle, Atatürk’ün özel önem verdiği ve bu ülkenin geleceği olarak gördüğü çocuklarımıza bir armağan vermek istedik. Böylece, onların hoşça vakit geçirmelerini sağlarken bir yandan da çeşitli sebeplerle bugüne kadar sinemayla tanışamayan çocuklarımızı bu renkli dünyanın içine çekmeyi hedefledik. Önümüzdeki dönemde de çocuklarımızın hayal dünyalarını zenginleştirecek, yaratıcılıklarını tetikleyecek ve onların ufkunu genişletecek projelerde yer almayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

33 ildeki 123 salonda iki gün ücretsiz gösterilecek

Nim’s İsland, 19-20 Nisan günlerinde Adana, Adapazarı, Ankara, Antakya, Antalya, Aydın- Kuşadası, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, İzmit, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kıbrıs, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon olmak üzere toplam 33 ildeki 123 sinema salonunda ücretsiz olarak gösteriliyor olacak. Ücretsiz biletlerin salon kapasitesiyle sınırlı olduğu, rezervasyon sistemi olmayan gösterimlerde, ücretsiz biletler seans saatinden 3 saat önce gişelerden temin edebilecek.

Ayrıntılı bilgi için:
Leyla Şen / Ülker Kurumsal İletişim

Tel : 212 – 274 29 33

Mobil : 533 – 223 69 78

e-mail : leyla.sen@ulker.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.