Ulan İstanbul Twitter’ın en çok konuşulanı oldu

22 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

23.07.2014 - 17:10 | MediaCat

Pazartesi gecesini ezici bir Sosyal TV zaferi ile kapatan Ulan İstanbul Salı gününde de konuşulmaya devam etti ve gece yayınlanan tekrar bölümünün de katkısıyla Sosyal TV’yi gene birinci sırada bitirdi. 5,269 izleyiciden toplamda 5,912 Tweet alan dizi yayılımda 13,951,607 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Bir gece önce izlemelerine rağmen tekrar birbirlerini ekran başına çağıran dizi hayranları “Carlos yaren düetinin oy oy kısmına bayılan tek ben değilim bence #ulanistanbul” ve “Ulan İstanbul dizisinde Carlos’un seslendirdiği yanarım şarkısı da sevdaya dahil..” gibi yorumlar paylaştı. “Ulan İstanbul’u izlerken elime süt kutusu almıştım, diziye dalmışım ağzıma bir tat geliyor çözemiyorum, meğerse kutuyu yiyormuşum…” esprisi sıkça paylaşılırken, #FerDer hayranları da bir yandan boş durmadı ve en beğendikleri sahnelerden ekran görüntüleri paylaştı. “Sen git Televizyon da ‘Lan’ kelimesini sansürle sonra “Ulan İstanbul” ismi ile dizi yap. Bu kafayı yaşamak istiyorum.” diyen Sosyal TV izleyicileri gece boyunca en çok #karlosveyaren, #ferder,  #dyapim ve #karlosyaren etiketlerini kullandı.

Sosyal TV’de çok hızlı bir çıkış yakalayıp izleyicilerini hafta boyunca kendinden konuşturmayı başaran Kiraz Mevsimi,  yeni bölümün fragmanının yayınlanması ile meraklı izleyicilerin parmak uçlarında günü ikinci sırada kapattı. “Öykü biliyorsun sen benim kardeşim gibisin.” alıntısını hızla paylaşan izleyiciler bir yandan da fragmanla ve yeni bölümle ilgili “Kiraz mevsimi fragman çıkmış :) Öykü orda Mete’ye söylemiyor gençler Ayaz’a söylüyor :D aklımızı karıştırmak için öyle koymuşlar” gibi öngörülerini yazdı. Ortada ne döndüğü konusunda tam bir karara varamayan Sosyal TV izleyicileri “2. fragmanı bekleyelim yoksa çözüme kavuşmaz” diyerek meraklı bekleyişlerine devam etme kararı aldı.

Güllerin Savaşı, yavaş yavaş Sosyal TV’de de ivme kazanmaya başladı ve bu haftaki yayın günün üçüncü sırada kapattı. Mert’in evlilik teklifi genel olarak izleyiciler tarafından beğenilirken, gecenin sıkça konuşulan konularından biri oldu. “O benim maaşım değil bahşişimdi Mert. Ben de Gülfem Sipahi’nin Modacı asistanı değil, hizmetçisiyim…” alıntısı Sosyal TV izleyicileri arasında sıkça paylaşıldı. İzleyiciler en çok Cihan ve Gülru sahnelerini beğenirken “Cihan oyunculuğunu seveyim senin” şeklinde yorumlar geldi.

Son bölümüne adım adım yaklaşan Güneşi Beklerken, Sosyal TV izleyicilerinin parmak uçlarında unutulmaz bir performans sergiliyor. Sosyal TV izleyicileri dizinin bölüm ve fragmanlarının internet üzerinden izlenme oranlarını “53. bölüm 1 günde ortalama 1 500.000 kez 54. bölüm fragmanı ise 1 000.000 kez izlenmiştir.” şeklinde paylaşırken bir yandan da Kanal D’nin dizinin boşluğunu dolduramayacağını tekrar tekrar dile getirdi. “#güneşibeklerken Son Kez yazısını görünce içine bir öküz oturanlar olarak :((“ paylaşımları ile bir araya gelen Sosyal TV izleyicileri dizi setinin son gününden Aksel ve Melis hayranları için set fotoğrafları paylaştı.

Teen Wolf, dördüncü sezonu ile Sosyal TV’de kendine yavaş yavaş yer edinmeye başlarken emin adımlarla izleyici kitlesini genişletmeye devam ediyor. Bu bölümde Derek’in ilk defa gülümsemesine karşı tepkisiz kalamayan izleyiciler “Derek gülümsedi Aman Tanrım bu pek alışkın olduğumuz bir şey değil” ve “O değil de bu bölümde Derek gülümsedi” gibi paylaşımlarla şaşkınlıklarını dile getirdi. Ayrıca Scott’ın alfa olarak hareket etmesi de izleyicilerin konuştukları bir diğer konu oldu. “Alfa olmak bunu gerektirir” ve “Sonunda Scott alfalığını kullanabildi” şeklinde yorumlar paylaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 22 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.