Uğur Çağlı: SES grupları hakkındaki kabuller gözden geçirilmeli

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA), yeni ses ölçeğini kamuoyuna tanıtmak için İş Kuleleri'nde geniş katılımlı bir toplantı düzenledi.

04.04.2007 - 18:08 | MediaCat

IAA Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ toplantıda yaptığı konuşmada, rekabetin küresel bir nitelik kazanmasından ve bu bağlamda araştırmanın öneminden bahsetti.

Yeni SES’in sektör için önemi üzerinde duran Yalçındağ, değişen ekonomiyle beraber tüketicinin sosyo-ekonomik konumunun da değiştiğini dolayısıyla ölçeğin de yenilenmesinin gerekli olduğunu vurgulayarak yenilenen SES ölçeğinin tüketici profilini daha iyi yansıttığını söyledi.

Araştırmacılar Derneği Başkanı Betül Khan’ın da katıldığı toplantıda, ODTÜ öğretim üyesi, TİAK, BİAK ve RİAK araştırmalarının denetçisi Doç. Dr. Uğur Çağlı, SES kavramını ve bu kavramın pazarlama için önemini anlattı. Çağlı konuşmasında, reklamverenleri ve reklamcıları SES grupları hakkındaki kabullerini gözden geçirmeye davet etti.

Uğur Çağlı’dan sonra söz alan IAA Yönetim Kurulu Üyesi Can Çağdaş, renkli bir prezentasyonla tek tek SES gruplarına dair betimleyici açıklamalarda bulundu.

Toplantının ikinci oturumunda Can Çağdaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşen seminere, Arçelik Pazarlama Direktörü Murat Şahin, Mindshare CEO’su Demet İkiler, Zedpaş Genel Müdürü Ebru Kohen konuşmacı olarak katıldı. Toplantı, reklam ve medya dünyasından geniş ve üst düzey bir katılımla gerçekleşti.