UEFA ve Avrupa Birliği ‘Koltuklarınızdan Kalkın’ kampanyasında buluştu

Avrupalılar arasında hızla yayılan obezite Avrupa Birliğini harekete geçirdi. Avrupa Birliği Komisyonu, başlattığı reklam kampanyasında...

31.08.2007 - 14:37 | MediaCat

Avrupalılar arasında hızla yayılan obezite Avrupa Birliğini harekete geçirdi. Avrupa Birliği Komisyonu, halkı sağlıklı beslenme ve egzersize özendirmek için bir televizyon kampanyası başlattı.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin işbirliğinde yapılan kampanyanın sloganı “Koltuklarınızdan Kalkın”.

Kampanya filminin hedef kitlesi ise futbol taraftarları. Filmde, aşırı kilolu erkekler koltuklarından kalkmadan futbol oynamaya çalışıyor.

30 saniyelik kampanya filmi Eylül ayından itibaren UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarının devre aralarında gösterilmeye başlanacak. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 40’tan fazla Avrupa ülkesinde gösterilecek filmle haftada 80 ila 100 milyon izleyiciye ulaşılması hedefleniyor.

Kampanya filminin tanıtımında konuşan Avrupa Birliği Komisyonu’nun Sağlıktan Sorumlu Üyesi de Avrupalıların çok fazla yediğine buna karşın çok az egzersiz yaptığına dikkat çekti. Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yetişkinlerin yarıdan fazlasıyla 22 milyon çocuk obez ya da aşırı kilolu.

Reklam filmini buradan izleyebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.