Uçakta internet için ilk anlaşma

Emirates Havayolları, 'OnAir' hizmetiyle uçakta kablosuz internet bağlantısı sunan ilk büyük havayolu firması olacak...

10.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Emirates Havayolları, ‘OnAir’ hizmetiyle uçakta kablosuz internet bağlantısı sunan ilk büyük havayolu firması olacak. Emirates Havayollarından yapılan açıklamaya göre Emirates, OnAir sistemlerinin bir kısmını A380 uçaklarında 2011 yılı başı itibariyle kullanmaya başlayacak ve kablosuz ağ bağlantısı üstünden laptop, smart phones ve cep telefonlarından internete girilebilecek. ”OnAir” sistemleri ile donatılacak ilk Emirates A380 uçağı ise Haziran 2012’de teslim alınacak.

Emirates Havayolları Başkanı Tim Clark, Emirates’in uçak içi eğlence sisteminin şu ana kadar pek çok uluslararası ödül kazandığına dikkat çekerek, müşteri memnuniyeti için sistemin her geçen gün geliştirildiğini kaydetti.

Clark, ”Uçaklarımıza yolcularımızın uçuşları süresince dış dünya ile bağlantılarını koparmamaları için yerleştireceğimiz bu yeni sistemler de yine müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla attığımız bir adımdır” dedi. "OnAir” üst yöneticisi (CEO) Ian Dawkins de uçak içi sistemleri konusunda öncü havayolu şirketlerinden biri olan Emirates’in, 90 adet Airbus A380 süper-jumbo uçağını bu yeni sistemlerle donatacağını belirtti.

Yolcular, yeni sistemler sayesinde uçuş süresince telefon açabilecek, SMS veya e-mail yollayabilecek, ayrıca internete de rahatlıkla girebilecek. Internet OnAir hizmeti ile yolcular uçak içinde normalde yaptıkları gibi dizüstü bilgisayarlarını kablosuz ağ bağlantısı üzerinden internete bağlayabilecek.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.